Volkswagen'in Yeni Şarj Edilebilir Hibrit Modeli Multivan, Türkiye'ye Geliyor!

5
2
0
0
0
Volkswagen'in yeni şarj edilebilir hibrit modeli Multivan'in Türkiye'ye geleceği açıklandı. Araç, Temmuz ayı içinde satışa sunulacak.

Çoğu otomobil markası gibi Volkswagen de sıfır emisyon hedeflerine sahip. Almanya merkezli şirket, bu hedefi kapsamında elektrikli ve hibrit modelleriyle karşımıza çıkıyor. eHybrid, yani şarj edilebilir hibrit bir model olan ticari araç Multivan de bunlardan biri.

Bugün gelen bilgiler de Multivan’le ilgili Türkiye’yi ilgilendiren haberler geldi. Motor1 Türkiye’nin aktardığına göre yeni Multivan, ülkemize gelmeye hazırlanıyor.

eHybrid Multivan Temmuz ayında Türkiye’de satışa sunulacak

Habere göre yeni Multivan, temmuz ayı içerisinde Türkiye’de satışa sunulacak. Bunun yanı sıra aracın 218 beygirlik 1.4  TSI eHybrid versiyonun ülkemizdeki müşterilere sunulacağı da gelen bilgiler arasında.

Yeni Multivan, hem içten yanmalı benzinli hem de elektrikli bir motora sahip olmasıyla eHybrid türünde bir araç. Otomobil, 13 kWh’lik bataryası sayesinde tamamen elektrikli olarak kısa, günlük mesafelerde kullanılabiliyor.

Uygun şarj hâlinde şehir içinde yaklaşık 50 kilometrelik menzil sunduğu ifade ediliyor. Gelen bilgilerde, 3,6 kW AC şarj ile 3 saat 40 dakikada şarj olabildiği belirtiliyor. TSI motorun da 130 km/s’in üzerindeki hızlarda devreye girdiği söyleniyor. Buna ek olarak Multivan’de elektrikli motoruyla ön tekerleklere güç ileten E-mod ve hem elektrikli hem de diğer motorun kullanıldığı Hybrid mod olmak üzere iki mod bulunuyor.

Bunların dışında araç Euro NCAP güvenlik testlerinde de beş yıldız alarak güvenli olduğunu kanıtladı. Yeni Multivan’in 17 inç alimünyum alaşımlı jantlar, yenilenmiş iç ve dış tasarım, 7 koltuklu alan, gelişmiş bilgi-eğlence ekranı gibi birçok özellikle geldiğini de ekleyelim.

Kaynak : https://tr.motor1.com/photo/7309769/volkswagen-multivan-yakinda-turkiye-de/
5
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
5
2
0
0
0