Volkswagen, Yeni Touareg R Hibrit SUV'un Geleceğini Doğruladı

4
3
1
1
0
Volkswagen'in SUV sınıfı otomobili Touareg'in yeni R modeli önümüzdeki yıl görücüye çıkacak. Şirketten gelen açıklamaya göre yeni otomobilde hibrit güç aktarma aksamı kullanılacak.

Yeni Volkswagen Touareg R, bir süredir konuşuluyordu ve Volkswagen sonunda SUV sınıfı otomobilinin yüksek performanslı versiyonunu doğruladı. Şirketin satış ve pazarlama başkanı Jürgen Stackmann tarafından yapılan açıklamaya göre yeni otomobilde hibrit güç aktarma organı kullanılmasına karar verildi.

Wolfsburg merkezli şirket daha önce Golf R'nin 2020'de tanıtılacağını duyurmuştu. Ardından Golf 8'in tanıtımının öncesinde konuşan Stackmann, "R" portföyünün önümüzdeki yıl yeni modellerle büyüyeceğini belirtti. Yeni Touareg R modeli muhtemelen gelecek yıl görücüye çıkacak ancak 2021'den önce satışa sunulması pek mümkün görünmüyor.

volkswagen touareg r line

Alman otomobil üreticisi, Touareg'in ilk nesil R50 modelini 5.0 litrelik büyük V10 dizel varyasyonuyla daha önce satmıştı. Araç, 345 beygir gücü ve 850 Nm tork değerine sahipti ve 416 hp (310 kW), 900 Nm tork gücüyle 4.0 litrelik yeni Touareg V8, dizelden daha düşük özelliklerdeydi.

Bir sonraki Touareg R'ın dizel motora sahip olması düşük bir ihtimal. Yeni Touareg R'ın dörtlü elektrikli motor ile çalışan 2.0 litre benzinli motora sahip olması daha muhtemel görünüyor. VW, halihazırda Çin'de SUV'un elektrikli versiyonunu satıyor ve çok yakında Avrupa'ya da getirecek. Araç, 362 hp ve 700 Nm tork gücüne sahip olacak. İçten yanmalı motorun yeni versiyonunun toplam gücü R modelini 400 hp gücünde bir noktaya itebilir.

volkswagen Touareg Motor

VW birkaç yıl önce Arteon R için 400 hp'nin üzerine çıkacak, turboşarjlı, 3.0 litrelik V6 motor üzerinde çalıştığını açıklamıştı. Yeni motorun muhtemelen Touareg R için de iyi bir çözüm olması ihtimaller dahilinde ancak henüz böyle bir şeyin gerçekleşeceği kesin değil.

Stackmann ayrıca tamamen elektrikli bir Touareg R olma ihtimalinin uygun bir çözüm olmadığını söyledi. Ancak elektrikli R model Volkswagen araçlar üzerinde çalıştıklarını itiraf etti.

Kaynak : https://www.motor1.com/news/378404/vw-touareg-r-confirmed/
4
3
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
4
3
1
1
0