Volkswagen, 8. Nesil Golf Araçlarını Tanıttı: İşte Özellikleri

95
14
12
7
7
Dünya üzerindeki en çok tercih edilen otomobil modellerinden olan Volkswagen Golf'ün sekizinci nesli, 5 adet hibrit varyantla birlikte tanıtıldı.

Alman otomotiv devi Volkswagen, sevilen modeli Golf’ün yeni nesil araçlarını kullanıcıların beğenisine sundu. Daha keskin çizgilere sahip olan araç, köklerini unutmayarak ancak daha yeni bir izlenim vererek ortaya çıktı. Tabii ki aracın tasarımı büyük bir değişime uğramamış olsa da içerisindeki aksamlar için aynı şeyi söylemek pek de mümkün değil.

Volkswagen, sevilen Golf için beş adet hibrit model tanıttı. Evet, yanlış okumadınız. Volkswagen, 5 hibrit Golf ile kullanıcılarına farklı seçenekler sunuyor. Üç orta/hibrit modelde 48 V değerinde lityum iyon batarya bulunurken geriye kalan iki hibrit model 13 kWh lityum iyon bataryaya sahip ve Volkswagen, bu bataryaların 60 kilometrelik bir menzil anlamına geldiğini belirtiyor.

Volkswagen Golf

Aracın motorunu bir kenara bırakıp içeriye bakacak olursak tüm göstergelerin tamamen dijital hale geldiğini söyleyebiliriz. Analog göstergelerden vazgeçen Volkswagen, geçtiğimiz yaz Frankfurt’ta tanıttığı ID3 sistemini kullanıyor.

Golf

Bu değişikliği aracın fiyatına bir ek olarak düşünenler için de bir müjdemiz bulunuyor. Analog göstergeleri kullanmayan Volkswagen, bu sayede aracın fiyatında herhangi bir ekleme yapmadı. Son olarak 8,25 ya da 10 inç (isteğe bağlı) ekranla aracın bilgilerini gösterecek olan Volkswagen, Alexa’nın sesli asistanıyla kullanıcılarının konforunu sağlayacak.

Volkswagen, aracının TSI, TDI ve TGI modellerinin bulunacağını belirtti. Şu an için ABD’de yalnızca TGI ve TSI modellerinin olacağı bilinen araba için Türkiye’yle ilgili bir bilgi gelmedi. Golf’ün aralık ayında showroom’lardaki yerini alması beklenirken önümüzdeki günlerde daha detaylı bilgilerle karşınızda olacağız.

Kaynak : https://www.engadget.com/2019/10/24/volkswagen-golf-unveil/?guccounter=1#gallery=1080625&slide=7644634&index=6
95
14
12
7
7
Emoji İle Tepki Ver
95
14
12
7
7