Android'e Kablosuz Kulaklıkların Kullanımını Kolaylaştıracak Yeni Özellikler Ekleniyor

25
2
2
2
0
Google, Android uyumlu kablosuz kulaklar için birtakım yeni özellikler sunmaya hazırlanıyor. Yeni yayınlanacak güncelleme ile beraber kablosuz kulaklıkların şarj durumları en ince ayrıntısına kadar görülebilecek, kaybolan kulaklıklar "Cihazımı Bul" özelliğiyle bulunabilecek.

Son yıllarda gittikçe popülerleşen kablosuz kulaklıkların ilk patlaması, aslında 2016 yılında çıkan AirPods’lara dayanıyor. O tarihten bugüne kablosuz kulaklıklar, farklı farklı özellikler sunarak kulaklık piyasasında hatırı sayılır bir yer elde etti. Android, kablosuz kulaklıklar için yeni birtakım güncelleştirmeler yaparak kablosuz kulaklık kullanıcılarına daha verimli bir kullanım sunacak.

Android’deki Bluetooth Hızlı Eşleştirme özelliğine gelen yeni özellikler, kablosuz kulaklıkların bireysel pil ömürlerini okuyabilmeyi sağlıyor. Bu güncelleme ile beraber kablosuz kulaklıklarınızın her birinin pil durumlarını okuyabilecek hatta şarj çantasında kulaklıkları şarj etmek için ne kadar güç kaldığını görebileceğiz.

kablosuz kulaklık

Bu güncellemeye ek olarak Fast Pair ile birbirine bağlanan cihazlar, Android telefonunuzun içindeki "Cihazımı Bul" uygulamasında görülecek ve kaybolan kablosuz kulaklıklar kolayca bulunabilecek. Tüm bu özelliklerin hepsi, kulaklıkların kendi uygulamalarına ve Google Asistan ayarlarına eklenecek. Tabii ki bu güncellemelerden faydalanabilmek için cihazınız ile uyumlu bir kablosuz kulaklığa sahip olmanız gerekmekte.

Google, Bluetooth cihazı detayları özelliğini bu yıl Android Q ile getirecek ancak pil ömrü göstergeleri ve Cihazımı Bul desteği ne zaman gelecek henüz belli değil. Tüm bunların çalışması için uyumlu bir cihaza ihtiyaç bulunuyor. Google; Anker, JBL, Jaybird, 1More, LG ve Cleer gibi kulaklıkların Android ile tam uyumluluk listesine eklendiğini belirtti.

Google ile Apple’ın kablosuz kulaklık savaşında karşımıza daha birçok yenilik çıkacağı kesin. Google, Pixel kulaklıklarını güncellemeye devam ederken Apple ise 2020 yılında AirPods’larını yenileyebilir.

Kaynak : https://www.techradar.com/news/android-is-going-to-get-better-at-managing-your-wireless-headphones
25
2
2
2
0
Emoji İle Tepki Ver
25
2
2
2
0