Apple Karma Gerçeklik Gözlüğünün Fiyatı Hakkında “Hayırdır, Araba mı Alıyoruz?” Dedirten İddia

10
3
1
1
0
Apple'ın karma gerçeklik gözlüğü ile ilgili önemli bir iddia ortaya atıldı. Apple analistlerinden Ming-Chi Kuo, bu gözlüğün kaç para olacağı ile ilgili meraklılarının keyfini kaçıracak bir iddia paylaştı...

ABD merkezli teknoloji devi Apple, uzunca bir süredir karma gerçeklik gözlüğü ile gündemde. Apple, ürünle ilgili bir açıklama yapmamış olsa da sızıntı kaynaklarından gelen bilgiler, karma gerçeklik gözlüğünün artık çok yakında olduğunu gözler önüne seriyor. Gelen son bilgilerse Apple'ın yeni ürününün cep yakan bir fiyatla geleceğini gözler önüne seriyor.

Deneyimli Apple analisti Ming-Chi Kuo, yaklaşmakta olan karma gerçeklik gözlüğü ile ilgili bir açıklama yaptı. Kuo'ya göre Apple, bu gözlüğü Ocak 2023 itibarıyla satmaya başlayacak. Peki fiyatı ne olacak?

İddiaya göre karma gerçeklik gözlüğü, 2000-2500 dolar bandında satılacak!

Apple karma gerçeklik gözlüğü

Ming-Chi Kuo'nun açıklamasına göre Apple, karma gerçeklik gözlüğünü 2000 ila 2500 dolar aralığında satışa sunacak. Yani Apple'ın hem sanal gerçeklik hem de artırılmış gerçekilk desteği sunacak gözlüğü, tüm tüketiciler için pek de uygun fiyatlı olmayacak. Bu arada; Apple'ın karma gerçeklik gözlüğü için özel bir kulaklık çalışması içerisinde olduğu da ifade ediliyor.

2000 doların bugün Türkiye koşullarında 36 bin TL'ye denk geldiğini söylemeden geçmeyelim. Yani ürünün bugün Türkiye'ye girişi bile oldukça yüksek. Bu ürüne yüzde 30 da gümrük vergisi eklenirse; maliyet 46 bin TL seviyelerine çıkacaktır. Üstelik fiyatın 2500 lira olması halinde vergisiz Türkiye fiyatı 45 bin TL'yi buluyor ki bu, gümrük vergisi ile birlikte fiyatın 60 bin. TL'yi bulabileceğini gösteriyor. Apple'ın karı ve diğer karlar derken Apple'ın karma gerçeklik gözlüğü, Türkiye'de hala sıklıkla gördüğümüz Tofaş otomobiller kadar pahalı olacak.

Apple'ın karma gerçeklik gözlüğünü büyük bir heyecanla bekliyor ancak fiyat çok yüksek geldiyse, sizler için iyi bir haberimiz de var. Kuo tarafından yapılan açıklamalara göre Apple, 2025 yılına geldiğimizde uygun fiyatlı bir karma gerçeklik gözlüğü tanıtacak. Bu ürünün orijinal gözlüğün sadeleştirilmiş bir versiyonu olacağı iddia ediliyor. Yine de 2025'in hayli uzakta olduğunu unutmamak gerek. Yani şirketin planları değişebilir.

Kaynak : https://www.gizmochina.com/2022/08/08/apple-mixed-reality-headset-launch-jan-2023-hefty-price/
10
3
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
10
3
1
1
0