Xiaomi, Bilim Kurgu Filmlerinden Fırlamış Gibi Görünen Artırılmış Gerçeklik Gözlüğünü Tanıttı

8
2
1
1
0
Xiaomi, artırılmış gerçeklik sektörüne resmen giriş yaptı. Şirket, gerçekleştirdiği bir etkinlikte "Mijia AR" ismini verdiği artırılmış gerçeklik gözlüğünü resmen duyurdu.

Çinli teknoloji devi Xiaomi, anavatanında gerçekleştirdiği bir etkinlikte yeni bir ürün tanıttı. Şirket; Google, Meta ve Apple gibi şirketlerin de çalıştığı akıllı gözlük kategorisine dahil oldu. "Mijia AR" olarak isimlendirdiği artırılmış gerçeklik gözlüğünün tanıtımını yapan Xiaomi, bu ürünle tüketicileri etkilemeyi başarabilir gibi görünüyor.

Xiaomi tarafından yapılan açıklamalara göre Mijia AR, 100 gram ağırlığında olan bir gözlük. Bu oldukça düşük bir değer zira gözlük, çok daha ağırmış gibi görünüyor. Gözlüğün en önemli eksiği ise katlanabilir yapıda olmaması. Yani bu gözlük, sürekli açık bir halde kalacak.

Karşınızda Xiaomi Mijia AR

Xiaomi Mijia AR

Xiaomi'nin artırılmış gerçeklik gözlüğü, üstün performansı ve kaliteli kamerası ile konuşulacak gibi görünüyor. Zira bu gözlükte 8 çekirdekli özel bir Snapdragon işlemci, 3 GB RAM ve 32 GB depolama alanı bulunuyor. Mijia uygulaması aracılığıyla akıllı telefona bağlanan gözlük, bu sayede anlık veri aktarımı imkanı sağlıyor. Kullanıcılar, bu gözlüğü kullanırken fotoğraf ve video çekebilecek, bunlara filtre uygulayabilecek ve sosyal medya hesaplarında paylaşabilecekler.

Xiaomi Mijia AR, ikili kamera kurulumuna sahip. Bu kamera kurulumunda 50 MP çözünürlük sunan birincil kamera yer alıyor. Gözlüğün periskopik telefoto kamerası ise 8 MP çözünürlük sunuyor ve OIS destekliyor. Xiaomi'ye göre bu kamera, 5x optik yakınlaştırma ve 15x'e kadar hibrit yakınlaştırma yapabiliyor.

Xiaomi, artırılmış gerçeklik gözlüğünü 399 dolar karşılığında satacak. Ürünün Türkiye'ye gelip gelmeyeceği bilinmiyor.

Kaynak : https://www.gizmochina.com/2022/08/01/xiaomi-launched-mijia-ar-glasses-camera/
8
2
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
8
2
1
1
0