Avatar: The Last Airbender’ın Yayınlanmamış Pilot Bölümü İzlemeye açıldı

27
7
1
0
0
Dünyanın en başarılı animasyonları arasında yer alan Avatar: The Last Airbender’ın daha önce yayınlanmamış olan pilot bölümü izlemeye açıldı.

Pek çok kişiye göre dünyanın en iyi animasyon yapımları arasında yer alan Avatar: The Last Airbender (ATLA), başrolündeki Aang, Katara, Sokka, Toph, Zuko gibi karakterlerle hafızalarda yer edinmişti. Yapımın pilot bölümü ortaya çıktı.

Son dönemde hem ATLA hem de The Legend of Korra Netflix ekranlarında yayınlanmaya başlamıştı. Orijinal serinin yaratıcıları Netflix’in gerçek oyuncularla yapacağı uyarlamadan ayrıldıklarını açıkladığında da seri yıllar sonra yeniden gündemi ele geçirmişti.

Katara mı? Katara da kim?

avatar the last airbender

Dizinin pilot bölümü, Nickelodeon’un Twitch kanalında yayınlandı. Yayında yapımdaki element bükme tekniklerinin ilham aldığı dövüş sanatları hakkında da bilgiler yer alıyor ve gerçek anlamda yapımın mutfağını görüyoruz.

Öte yandan dizideki karakterler Aang, Zuko, Sokka ve Katara’nın ilk hallerini de bu bölümde görüyoruz, ancak ismi burada Kya olarak geçiyor. Öte yandan bölüm tek parça olarak verilmiyor, arada açıklamalar ve farklı röportajlar da yer alıyor.

Twitch yayınının toplam süresi 43 dakika ve daha önce yayınlanmamış olan pek çok sahneyi görebilmemizi sağlıyor. Ne yazık ki görüntülerde Türkçe altyazı bulunmuyor, yani tam olarak anlamak için İngilizce bilmek gerekiyor.

Avatar çok farklı olabilirmiş

Pilot bölüme baktığımız zaman ilk bölümün pek de serinin son haliyle benzerlikler taşımadığını görüyoruz. Öte yandan dizinin dikkatli izleyicileri, bu bölümdeki bazı konseptlerin daha sonra farklı şekillerde karşımıza çıktığını da görecektir.

Avatar: The Last Airbender daha önce Nickelodeon’da yayınlanmış ve büyük bir başarı yakalamıştı. Ardından da o yapımdan yıllar sonrasını anlatan Legend of Korra gelmişti. Öte yandan yapımın pilot bölümün izinden gitseydi aynı başarıyı yakalayıp yakalayamayacağı ise cevabını asla öğrenemeyeceğimiz bir soru olarak kalacak gibi duruyor. 

Sizin Avatar yapımları hakkındaki düşlünceleriniz neler? Seriyi izlediniz mi? 

Kaynak : https://www.polygon.com/animation-cartoons/2020/8/19/21375338/avatar-last-airbender-pilot-twitch-katara-kya
27
7
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
27
7
1
0
0