Benzine İndirim, LPG'ye Zam Geldi: Benzin Depoları 77 Lira Ucuza Dolacak!

53
10
9
4
2
Sektör kaynaklarının benzindeki indirim beklentileri gerçek oldu. Benzine 1 lira 54 kuruş indirim geldi. Ancak bu kez de beklenmeyen şekilde LPG'ye zam geldi.

Türkiye'nin bir numaralı gündem maddeleri arasında yer alan akaryakıt fiyatları ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Brent petrol fiyatlarının gerilemeye başlamasıyla benzin grubu fiyatlarına bir kez daha indirim yapıldı. 

Edinilen bilgilere göre benzinin litresi, bu gece yarısı itibarıyla 1 lira 54 kuruş ucuzladı. İndirim, pompa fiyatlarına doğrudan yansıdı. Bir vatandaş, bu gece yapılan indirimle 50 litrelik deposunu 77 TL daha ucuza dolduracak. Motorin grubu içinse şimdilik herhangi bir indirim beklentisi söz konusu değil.

Büyük şehirlerdeki fiyatlar nasıl değişti?

benzine indirim bekleniyor - 14 temmuz

Benzindeki indirimle İstanbul, Ankara ve İzmir'deki pompa fiyatları şu şekilde değişti:

  • İstanbul: 23,68 TL
  • Ankara: 23,80 TL
  • İzmir: 23,80 TL

Diğer akaryakıt haberlerimizde belirttiğimiz gibi; sektördeki piyasa serbestisini bir kez daha hatırlatalım. Yani fiyatlar, bulunduğunuz il ve ilçeye göre birkaç kuruşluk değişimlere sahne olabilir.

LPG'ye zam geldi

Benzin fiyatlarına indirim gelirken LPG'de aksi durum yaşandığını belirtelim. Bugün itibarıyla LPG fiyatlarına 29 kuruş zam geldi. 

53
10
9
4
2
Emoji İle Tepki Ver
53
10
9
4
2