"Aklımda Müthiş Bir Fikir Var" Diyenlere: 450 Bin TL Sermaye Desteği Sunan Bilişim Vadisi BİGGİ Projesi'nin Başvuru Tarihi Uzatıldı

6
2
0
0
0
Girişimlere maddi desteğin yanı sıra mentorluk ve daha pek çok imkân sunan BİGG programına başvuru tarihi uzatıldı.

Türkiye’nin teknoloji üssü Bilişim Vadisi’nin uygulayıcı kuruluş olduğu TÜBİTAK BİGG projesi için başvuruların uzatıldığı duyuruldu. Fikir aşamasından pazara kadar olan faaliyetlerine destek almak isteyen girişimler, artık 26 Mart 2023 tarihine kadar başvuruda bulunabilecek.

Bilişim Vadisi BİGG projesi, teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini bitelikli iş planlarına dönüştürmeyi hedefliyor. Proje kapsamında girişimcilere 450 bin TL’lik sermaye desteği sunuluyor.

BİGG projesine kimler başvurabilir?

tübitak bigg

BİGG projesine, aşağıdaki alanlara yönelik projeler geliştiren girişimler başvurabilecek.

  • Akıllı üretim sistemleri
  • Enerji ve temiz teknolojiler
  • İletişim ve sayısal dönüşüm
  • Sağlık ve iyi yaşam
  • Sürdürülebilir tarım ve beslenme

Başvuru şartları:

Programa başvuracak kişilerin ön lisans, lisans, yüksek lisans veya doktora programına kayıtlı öğrenci ya da mezun olmuş olması, ön başvuru tarihi itibarıyla herhangi bir işletmenin ortaklık yapısında yer almamış olması ve daha önce Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi Desteği veya TÜBİTAK 1512 Programı 2. Aşaması kapsamında destek almamış olması gerekiyor.

Bilişim Vadisi BİGG ile neler sunuluyor?

BİGG ile proje sahiplerine teknik mentorluk ve girişimci mentorluğu, potansiyel müşteri ve partnerler gibi faydalar sunulacak. Ayrıca girişimler, şirket kuruluş ve patent başvuru desteği de alabilecek, yatırımcı ağlarına erişim sağlayabilecek, iş fikri gelişimine ve iş planına yönelik eğitimler alacak ve Bilişim Vadisi Kuluçka Merkezi’nin ortak alan imkânlarına erişebilecek.

BİGG’e başvurmak için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

6
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
6
2
0
0
0