Binance'ten Tüm Kripto Yatırımcılarını İlgilendiren Açıklama: 4 Kripto Para Birimi Delist Edilecek!

5
2
1
0
0
Binance, dört kripto para birimi için delist kararı aldı. 23 Aralık itibarıyla geçerli olacak karar, aslında tüm yatırımcıları ilgilendiriyor. Peki delist edilecek kripto para birimleri hangileri ve yatırımcıların ne yapması gerekiyor?

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'ten tüm kripto para yatırımcılarını ilgilendiren önemli bir açıklama geldi. Şirket tarafından yapılan açıklamada, 4 kripto para biriminin delist edileceği belirtildi. Peki o kripto paralar hangileri ve yatırımcıların neler yapması gerekiyor?

Binance'in açıklamalarına baktığımızda, delist edilecek, yani borsadan kaldırılacak kripto para birimlerinin Mithril (MITH), Tribe (TRIBE), Augur (REP) ve Bitcoin Standard Hashrate Token (BTCST) olduklarını görüyoruz. Eğer bu kripto para birimlerinden bir veya daha fazlasına sahipseniz, zarar etmemek için elinizi çabuk tutmanız gerekiyor. Zira açıklamaya göre söz konusu kripto paralarla ilgili işlemler, 23 Aralık itibarıyla yapılamayacaklar.

Peki hangi işlem çiftleri kaldırılacak?

Binance

Binance, delist edilecek kripto paraların iptal edilecek işlem çiftleriyle ilgili de açıklama yaptı. Buna göre; 23 Aralık itibarıyla:

  • MITH/USDT
  • TRIBE/BUSD
  • REP/USDT
  • BTCST/BUSD

işlem çiftleri Binance'te kullanılamaz olacak. Bir örnekle izah etmek gerekirse; 23 Aralık itibarıyla elinizdeki MITH'i, USDT (Tether) karşılığında satamayacaksınız. Şunu belirtmeden geçmeyelim; söz konusu kripto para birimlerinin hepsi de Binance'te tek işlem çiftine sahipti. Yani MITH ve REP'i USDT, TRIBE ve BTCST'yi BUSD dışında herhangi bir para birimi karşılığında satamıyordunuz.

Yatırımcı ne yapacak?

Eğer delist edilecek bir veya birkaç kripto para birimine sahipseniz, 23 Aralık'tan önce satış işlemlerini tamamlamanız gerekiyor. Aksi takdirde bu kripto paraları Binance'te satamayacaksınız. Elinizi çabuk tutmanız gerektiğini belirtelim. Kararın açıklanması ile MITH yüzde 28, TRIBE yüzde 9, REP yüzde 4, BTCST ise yüzde 40'tan fazla değer kaybetti.

Binance neden değer böyle bir karar verdi?

Binance delist

Binance, listelediği kripto para birimlerini düzenli periyotlarla inceliyor. Bu incelemeler sırasında Binance'in belirlediği koşulların sağlanamadığı tespit edilirse o kripto para birimleri için delist kararı veriliyor. Fakat MITH veya BTCST ile ilgili özel bir açıklamaya yer verilmiyor. Yani hangi kripto para biriminin hangi nedenden ötürü delist edileceğini tam olarak bilemiyoruz.

5
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
5
2
1
0
0