9
5
2
1
1

Webtekno olarak geçtiğimiz haftalarda tam 1 milyon TL değerinde Bitcoin satın almıştık. Bu videomuzda sizleri için Bitcoin madenciliğine dair de önemli bilgiler aktarmıştık. Bugünse sizlere kripto paraların babası olan Bitcoin’e yaptığımız yatırım hakkında detayları aktarıyoruz ve elimizdeki Bitcoin’i satıp, bazı altcoinlere giriş yapıyoruz.

Öncelikle bir milyon TL’lik Bitcoin’imiz hakkında konuşalım. Son haftalarda bir aşağı bir yukarı hareket eden Bitcoin’de yaptığımız yatırımda neredeyse yarım milyon TL’lik kâr değerleri dahi gördük. Fakat sözümüz, Bitcoin’i satmamaktı. Bugünkü durumdaysa elde ettiğimiz kâr yaklaşık 200 bin TL. Yani Bitcoin’e yatırım yaptığımız günden beri elde ettiğimiz kâr oranı %20.

Bitcoin yerine altın alsaydık?

bitcoin

Gram altın, bugün yaklaşık 466 TL’lik değere sahip. Biz, bundan 3 ay önce 2,5 kilogramlık altın satın almış olsaydık bugünkü kârımız %16 olacaktı. Dolayısıyla Bitcoin’in ekstra 55-60 bin TL daha fazla kazandırdığını söyleyelim. Bu kadar kazanmaktan bahsederken, piyasaların ve özellikle kripto para piyasasının riskli olduğunu, kısa bir süre içinde yatırımınızı kaybedebileceğinizi de hatırlatalım.

Üç ayın sonunda Bitcoin’e veda etme vakti geldi. Elimizdeki 2,71 Bitcoin’i 1.218.558 TL karşılığında Coinzo üzerinden uzun bir satış süreci sonrasında sattık. Bu kez paramızı yatıracağımız yerse son aylarda yatırımcılarının yüzünü güldüren, geçtiğimiz günlerdeyse gözyaşlarına boğan altcoinler oldu. Onlarca kripto para birimi arasından seçimlerimiz ETH, NEO, XRP ve HOT olarak şekillendi.

Bitcoin’den elde ettiğimiz kâr ve anaparamızı 13,7862 Ethereum, 411.588 NEO, 2.423.733 HOT ve 27.714 XRP şeklinde dağıttık. Paramızı neden bu kripto para birimlerine yatırma kararı verdiğimizi öğrenmek, bu birimler hakkında daha fazla bilgi almak ve alım-satım yaptığımız anları görmek için yukarıdaki videomuzu izleyebilirsiniz.

9
5
2
1
1
Emoji İle Tepki Ver
9
5
2
1
1