Dacia Sandero 2020 Fiyat Listesi ve Dikkat Çeken Özellikleri

111
28
9
9
6
Türkiye’de en çok satılan otomobil markalarının başında gelen Renault’un bünyesinde araba üreten Romanyalı otomobil üreticisi Dacia’nın 2020 model Dacia Sandero modelinin fiyat listesi ve özellikleri görücüye çıktı. Gelin Dacia Sandero 2020’nin teknik detaylarına ve fiyatlarına yakından bakalım.

Ülkemizde uygun fiyatıyla ve bu fiyata göre verdiği performansla oldukça fazla tercih edilen Dacia Sandero, hem şehir içine uygun tasarımı hem de çeşitli zeminlere ve arazilere olan uygunluğuyla kullanıcıların beğenisini oldukça fazla topluyor.

2007 yılından beri üretimi devam eden ve bu yıl da Dacia Sandero 2020 modeliyle karşımıza çıkan bu serinin yeni otomobili kullanıcılara ne gibi yenilikler sağlıyor hep beraber bu içeriğimizde inceliyoruz. Gelin Dacia Sandero 2020’nin fiyat listesine ve otomobil özelliklerine yakından bir göz atalım.

Tasarım

Dış tasarım:

dacia sandero 2020 dış tasarım

10 yılı geçkin üretim süresi boyunca hayatına 2 farklı kasa ve birkaç makyaj işlemi ile devam eden Dacia Sandero serisi, en son yapılan makyaj işlemi sonunda ulaştığı görüntüyle ve son birkaç yıldır kullanılan modern kasasıyla üretim hayatına devam ediyor. Dacia Sandero 2020’de de geçtiğimiz seneki modelden aşina olduğumuz krom ön panjurlar, saten ve krom ön ve arka tampon korumaları kullanılıyor.

dacia sandero 2020

Dış tasarımda birçok aksesuara da yer veren Sandero’nun arka kısmında bir adet çeki demiri ve bisiklet taşıyıcısı bulunurken, otomobilin üst kısmında ise tavan barları ve opsiyonel olarak bu barlara yerleştirilebilecek bir port bagaj bulunuyor. Tüm bunlar dışında Dacia Sandero 2020 modelinin 9 farklı renk seçeneği bulunuyor.

İç tasarım:

dacia sandero 2020

2020 model Dacia Sandero, bizleri oldukça konforlu ve kullanışlı iç tasarımıyla karşılıyor. Tek bir tip Stepway isimli kumaş kaplama seçeneğine sahip olan Dacia Sandero yine de kullanıcılarına iç tasarıma eklediği aksesuarlarla ekstra konfor sağlamayı ihmal etmiyor.

Oldukça sadece modern görünümlü ön panel ve göstergelerin yanı sıra Dacia Sandero 2020’de konforu arttırmak için sürücü kol desteği, elektrikli ön ve arka camlar, arka koltukların kullanımı için prizler ve daha birçok aksesuar kullanılıyor.

Multimedya

Dacia Media Nav multimedya sistemi:

dacia media nav multimedya

2019 Dacia Sandero modelinden de aşina olduğumuz Media Nav multimedya sistemi bu sene çıkan modelde de kullanılıyor. 7 inçlik bu dokunmatik ekranın ev sahipliği yaptığı Media Nav; Bluetooth bağlantısı ile telefon görüşmelerine, navigasyon sayesinde yeni rotalar oluşturmaya ve USB, Bluetooth ve AUX bağlantıları ile müzik dinlemeye olanak sağlıyor.

Bu sene artık Apple CarPlay özelliğini de destekleyen Dacia Media Nav multimedya sistemi, uygulamalara doğrudan dokunmatik ekranı aracılığıyla ulaşmanızı sağlıyor ve bu sayede Media Nav üzerinden mesaj yazıp, okuyabiliyorsunuz.

Güvenlik:

dacia sandero 2020 güvenlik

Dacia Sandero 2020, orta-düşük segmente ait olan ve bu nedenle başlangıç otomobili olarak sayılan bir model. Hâliyle Sandero’nun aksesuarları ve güvenlik donanımları da fiyatına göre listeleniyor.

Dacia Sandero 2020’de orta-düşük segmentte diğer arabalarda da görebileceğimiz şekilde; ön kısımda bulunan sürücü ve yolcu hava yastıkları, AFU (Acil Fren Yardımı), ABS ve ESP (Elektronik Denge Programı) gibi güvenlik özellikleri bulunuyor.

Arka park sensörü ve geri görüş kamerası:

dacia sandero 2020

Artık günümüzde birçok otomobil modelinde kullanılmaya başlanan geri görüş kamerasının, Sandero gibi düşük-orta segment dolaylarında seyreden bir otomobilde bulunması Sandero’yu kullanıcıların gözünde bir adım öne geçirebiliyor.

dacia sandero 2020

Hem görüntülü hem de ses ikaz sistemine sahip olan bu geri görüş kamerası, geri görüş kameraları için klasikleşmiş derinlik çizgileriyle de sürücülere destek sağlıyor.

Yokuş kalkış destek sistemi:

dacia sandero 2020

Modern otomobillerde görmeye alışık olduğumuz yokuş kalkış desteği Dacia Sandero 2020’de de es geçilmeyen güvenlik özelliklerinden birisi. Fren basıncını birkaç saniye koruyan bu sistem, sürücülerin yokuşta güvenli bir şekilde geriye kaymadan kalkış yapmasına yardım ediyor.

Sürüş yardım sistemleri:

dacia sandero 2020

Virajlarda tutunma kaybı olması durumunda, motor devrine ve frenlemenin dağılımına müdahale ederek otomobilin yol tutuşuna destek sağlayan ESP (Elektronik Denge Programı) özelliğine sahip olan Dacia Sandero’da ayrıca AFU sisteminin desteklediği ABS fren sistemi ve yine ESP ile birlikte çalışan ve frenlemeye yardımcı olan ESC (Dinamik Sürüş Kontrolü) sistemi kullanılıyor.

Duoplus Isofix çocuk koltuğu:

dacia sandero 2020

Günümüzde yeni çıkan otomobil modellerinin olmazsa olmazlarından birisi ise çocuk koltuğu oluyor. Aşırı düzeyde önem taşıyan bu konuya önem veren Dacia Sandero’da, konforlu ve ayarlanabilir 9 ay ile 4 yaş arası çocukların kullanabileceği Duoplus Isofix bir çocuk koltuğu bulunuyor.

Dacia Sandero motorları ve yakıt tüketimi

dacia sandero 2020

Dacia Sandero 2020, orijinal olarak iki farklı donanım paketine sahip olsa da ülkemizde sadece Stepway olarak isimlendirilen en üst donanımlara sahip olan paket satılıyor. Yukarıda saydığımız bütün özellikler de Stepway paketinde kullanılıyor. Bunun yanı sıra Dacia Sandero 2020 karşımıza 2 farklı motor ve vites seçeneğiyle çıkıyor.

Bunlardan biri 90 beygir gücüne sahip benzinli TCe motor olurken, diğeri ise 95 beygir gücüne sahip dizel Blue dCi motor oluyor. Benzinli olan model otomatik vites seçeneğiyle gelirken, dizel olan model ise manuel vites seçeneğiyle geliyor.

Dacia Sandero Stepway TCe 90 bg Easy-R

dacia sandero 2020

  • Şehir içi (lt/100 km): 6,1
  • Şehir dışı (lt/100 km): 5,5
  • Ortalama (lt/100 km): 5,7

Dacia Sandero Stepway Blue dCi 95 bg Manuel

dacia sandero 2020

  • Şehir içi (lt/km): 4,1
  • Şehir dışı (lt/km): 3,8
  • Ortalama (lt/km): 3,9

dacia sandero 2020

Dacia Sandero 2020 fiyat listesi:

  • Dacia Sandero Stepway TCe 90 bg Easy-R: 127.100 TL
  • Dacia Sandero Stepway 1,5 Blue dCi 95 bg: 155.400 TL

Dacia Sandero 2020nin teknik özelliklerine ve fiyatlarına baktığımızda Sandero, bu sene de ülkemizde bir hayli fazla satılacak olan otomobillerden biri olacak gibi duruyor. Özellikle düşük fiyatı ve bu fiyata göre sağladığı güvenlik önlemleri ve yakıt tüketimi düşük motorlarıyla Dacia Sandero, hem konfor hem de güvenli bir otomobil arayan kullanıcılar için birebir gibi duruyor. Sizler Dacia Sandero 2020 hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

111
28
9
9
6
Emoji İle Tepki Ver
111
28
9
9
6