EA, Marvel ve Disney ile Anlaşma İmzaladı: Iron Man Dahil 3 Yeni Marvel Oyunu Geliyor!

12
8
6
1
0
EA, üç yeni oyun için Disney ve Marvel ile anlaşma imzaladı. Bu oyunların ilkinin geçtiğimiz ay duyurulan Iron Man oyunu olduğu belirtilirken diğer ikisi ile ilgili bir detay paylaşılmadı.

Geçtiğimiz ay, Marvel çizgi romanlarının en çok sevilen karakterlerinden biri olan ve sayısız kez beyaz perdede karşımıza çıkan Iron Man’in bir oyununun geleceği resmen açıklandı. Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Electronic Arts (EA) heyecanla beklenen yapım üzerinde çalıştığını aktarırken Iron Man oyunun Motive Studio tarafından geliştirileceğini belirtti. Şu sıralarda daha erken aşamalarında olan yapımın, oyuncuların sevilen karakter gibi hissetmesini sağlayacağı da ifade edildi.

Bu haberin ardından EA ve Marvel ortaklığında başka hangi oyunların geleceği konuşulmaya başlandı. Bugün ise bu konuda önemli bir gelişme yaşandı. Bloomberg tarafından bildirilenlere göre EA, Disney ve Marvel ile olan iş birliği ile ilgili detayları nihayet açıklamaya başladı.

EA, 3 yeni Marvel oyunu çıkaracak

Buna göre EA, Disney ve Marvel ile üç oyunluk anlaşma imzaladı. Bu oyunların ilkinin geçen ay duyurulan Iron Man olduğunu biliyoruz. Aslında EA, henüz ne zaman çıkacağı belli olmayan Iron Man’i açıklarken bu oyunun Marvel ile uzun süreli bir ortaklığın başlangıcı olduğunu ve çıkacak birkaç yeni oyunun ilki olduğunu söylemişti. Bu da yeni oyunların çıkacağının bir nevi sinyallerini vermişti. Bugün de bu oyunlar resmen doğrulanmış oldu.

Diğer iki oyunların konusu, karakterleri veya çıkış tarihi ile ilgili henüz hiçbir bilgi bulunmuyor. Ancak Disney ve EA, bu oyunların her birinin Marvel evreninde geçecek orijinal bir hikâyeye sahip olacağını söylüyor. Bunlardan birinin geçtiğimiz aylarda söylentisi çıkan açık dünya bir Black Panther oyunu olma ihtimali var. Yazar Jeff Grubb tarafından ortaya atılan o iddia, oyunun EA tarafından yayınlanabileceğini ortaya koymuştu. Black Panther oyunu hakkında herhangi bir resmi açıklama bulunmadığını; yani gerçek olmayabileceğini bir kez daha vurgulayalım.

Electronic Arts, daha önce de Star Wars oyunları için Disney’e ait olan Lucasfilm ile de ortaklık kurmuştu. Bu iş birliği de Star Wars: Battlefront ve Star Wars: Jedi Fallen Order gibi büyük başarıya ulaşan oyunların bizlerle buluşmasını sağlamıştı. Bu yüzden dev oyun şirketinin Marvel için de benzer bir yol izleyebileceğini ve hayran kitlesini toplayabileceğini tahmin edebiliriz.

Kaynak : https://www.gamespot.com/articles/ea-lands-three-game-deal-with-marvel-and-disney/1100-6508744/
12
8
6
1
0
Emoji İle Tepki Ver
12
8
6
1
0