Elektrikli Otomobiller, Telefonlardan Bile Hızlı Şarj Olacak: İşte Yeni Nesil Şarj Cihazı

8
3
2
1
0
Çinli elektrikli otomobil şirketi Nio, ultra hızlı şarj cihazı geliştirdi. Bu şarj cihazı, 800V altyapılı elektrikli otomobilleri 12 dakika gibi kısa bir sürede yüzde 80'e kadar şarj edebiliyor.

Elektrikli otomobiller giderek yaygınlaşıyor ve hal böyle olunca da elektrikli otomobillerle ilgili çalışmalar hızlanıyor. Çinli şirket Nio da hem elektrikli otomobil hem de elektrikli otomobiller için yeni teknolojiler geliştiren şirketlerden bir tanesi. Bugün bir etkinlik gerçekleştiren şirket, bu etkinlikte yepyeni bir şarj cihazı tanıttı. Dünyanın en güçlü şarj cihazlarından biri olarak karşımıza çıkan ürün, elektrikli otomobillerin akıllı telefonlar kadar hızlı bir şekilde şarj olmasını sağlayacak.

500 kW'a kadar destek veren şarj cihazı, üstün performansı ile farkını ortaya koyuyor. Paylaşılan verilere göre Nio'nun şarj aleti, yüzde 10 dolu olan 800V altyapılı bir otomobili 12 dakika gibi kısa bir süre içerisinde yüzde 80'e kadar şarj edebiliyor. 400V altyapılı otomobillerin yüzde 10-yüzde 80 şarj süresini 20 dakika olarak açıklayan şirket, elektrikli otomobillerin tercih edilebilirliğini artıracak gibi görünüyor.

Tüm marka ve modeller için kullanılabilecek!

elektrikli araba şarj istasyonu

Nio tarafından yapılan açıklamaya göre ultra hızlı elektrikli araba şarj cihazı, sadece şirketin araçlarına özel olmayacak. Tüm elektrikli araba üreticileri, bu şarj cihazını kullanabilecekler. Ayrıca bu cihazlar halka açık alanlarda da kullanılabilecek. Yani bugün yavaş yavaş ülkemizde de görmeye başladığımız elektrikli araba şarj istasyonları, talep olması durumunda Nio'nun ultra hızlı modeli olacak. 

Merak edenler için: Togg için kurulan Trugo'lar, 25 dakikada yüzde 80 şarj imkanı sunuyor

togg

Birkaç ay son resmen tanışacağımız yerli otomobil Togg için Trugo isimli şarj istasyonları kuruldu. Yapılan açıklamalara göre Trugo ile şarj edilen bir Togg'un bataryası, 25 dakikada yüzde 10'dan yüzde 80'e kadar şarj olacak. 

Kaynak : https://www.arenaev.com/nio_introduces_500_kw_ultrafast_charger_that_can_charge_ev_in_under_12_minutes-news-1211.php
8
3
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
8
3
2
1
0