• Anasayfa
  • Yaşam
  • Elon Musk Bir Kez Daha Dünyanın En Zengin İnsanı Oldu

Roket Moket Diye Diye İyi Kazandı: Elon Musk Bir Kez Daha Dünyanın En Zengin İnsanı Oldu

16
3
1
1
1
Forbes'un gerçek zamanlı dünyanın en zengin kişileri listesine göre SpaceX ve Tesla CEO'su Elon Musk, 201,7 milyar dolar servet ile yeniden dünyanın en zengin insanı oldu.

Dünyanın en zengin insanları listesinde zirve, Amazon'un kurucusu Jeff Bezos ve Elon Musk arasında gidip geliyor. Forbes'un verilerine göre bu yıl Tesla hisselerinde %720 artış yaşayan Musk, yeniden listenin ilk sırasına yerleşti. 

201,7 milyar dolarlık bir servete ulaşan Musk, tıpkı Louis Vuitton'ın CEO'su Bernard Arnault ve Jeff Bezos gibi 200 milyar dolar barajını aşan isimler arasına girdi. Listenin ikinci sırasında ise 193,1 milyar dolarlık servetiyle Jeff Bezos yer aldı. 

Bezos ve Musk arasındaki ipler gergin

Elon Musk Jeff Bezos

Musk ve Bezos arasındaki bu rekabet, sadece Forbes'un listesinde değil aynı zamanada uzay taşımacılığı sektöründe de devam ediyor. Hatırlayacak olursanız geçtiğimiz aylarda Blue Origins, NASA'nın SpaceX'e bir nevi torpil geçtiğini gerekçe gösterek uzay ajansına dava açmıştı. Bunun yanısıra Bezos, SpaceX'in Federal İletişim Komisyonu kurallarını çiğnediğini belirterek Musk'ın şirketine de dava açtı. 

İkili arasındaki ipler gittikçe daha da gerilmeye başlamışken yarışı şimdilik Musk kazanmış gibi görünüyor. Geçtiğimiz yıl içerisinde dünyanın en zengin insanı seçilen ancak Tesla'nın hızlı değer kaybetmesiyle geri sıralara düşen Musk, bir kez daha dünyanın en zengin insanı seçildi.

Kaynak : https://futurism.com/the-byte/elon-musk-richest-person-again
16
3
1
1
1
Emoji İle Tepki Ver
16
3
1
1
1