Google Play Store, Kullanmadığınız Uygulamaları Listeleyecek

21
11
2
2
0
Google Play Store, akıllı telefonlarınızın depolama alanını işgal eden kullanmadığınız uygulamaları listeleyerek kaldırabileceğiniz uygulamaları sizlere önerecek.

Yeni bir Google Play Store özelliği kullanıcılara, Android cihazlarındaki kaldırmak isteyebilecekleri, kullanmadıkları uygulamaların listesini sunacak. Bu yeni özellikle birlikte Android işletim sistemli akıllı telefonlarda boş depolama alanı problemi bir nebze olsun giderilebilecek.

Android işletim sistemi akıllı telefonlara Google Play Store üzerinden uygulamaları indirmek ve yüklemek oldukça kolay. Dolayısıyla kullanıcıların telefonlarında, düzenli olarak kullanmadıkları uygulamaların birikmesi de oldukça anlaşılabilir.

Hollanda merkezli Android World’e göre, gelecek olan yeni bir özellik, kullanıcıların kullanmadıkları uygulamaları düzenlemesine yardımcı olacak. Bildirim çubuğunda çıkacak olan bir uyarı ile birlikte kullanıcılara “fazladan depolama alanı için kullanmadığınız uygulamaları kaldırın” bildirimi gidecek. Kullanıcılar bu bildirime tıklayarak, kullanmadıkları uygulamaların listesine ulaşabilecek.

Listedeki her uygulama, uygulamanın en son zaman kullanıldığını gösteren bilgiyi barındıracak. Yeni özellik, Android cihazlardaki dağınıklığı engellemeye yardımcı olacak. Şu an için belirsizliklerden bir tanesi, listedeki kullanılmayan uygulamaların tarihi ne kadar geriye gideceği konusu.

Kaynak : https://www.digitaltrends.com/mobile/google-play-store-uninstall-unused-android-apps/
21
11
2
2
0
Emoji İle Tepki Ver
21
11
2
2
0