• Anasayfa
  • Oyun
  • Sabırsızlıkla Beklenen Halo Infinite Ertelendi

Sabırsızlıkla Beklenen Halo Infinite 'Birçok Nedenden Dolayı' Ertelendi

17
9
9
0
0
Halo hayranlarının uzun zamandır sabırsızlıkla beklediği Halo Infinite'in çıkışına az bir zaman kala geliştirici şirket üzücü bir haber paylaştı. 343 Industries başkanı, açıklamasında oyunun ertelendiğini duyurdu.

Oyuncuların en sevdiği oyun serileri arasında yer alan Halo, yakında Halo Infinite isimli yepyeni bir oyunuyla yeniden hayranlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyordu. 23 Temmuz günü düzenlenen Xbox Games Showcase'de duyurulan oyun, aynı etkinlikte 8 dakikalık oynanış videosuyla da karşımıza çıkmıştı.

Microsoft, yaptığı bir duyuruda Halo Infinite'in çıkış tarihini net bir şekilde olmasa da paylaşmıştı. Şirket, oyunun Xbox Series X ile birlikte piyasaya sürüleceğini söylemişti. Yani oyun, bu yılın sonlarına doğru bizimle buluşacaktı. Ancak Halo tarafından paylaşılan yeni açıklamayla birlikte her şey değişti.

Halo Infinite ertelendi:

halo infinite

Halo Infinite'i geliştiren 343 Industries'in başkanı Chris Lee, yaptığı yeni açıklamada Halo Infinite'in ertelendiğini duyurdu. Chris Lee, açıklamasında oyunun içinde COVID-19'un da bulunduğu 'birçok nedenden dolayı' 2021 yılına ertelendiği ifadelerine yer verdi. Chris Lee'nin açıklamasının tamamı şu şekilde oldu:

"Bugün toplulukla önemli bir Halo Infinite geliştirme güncellemesi paylaşmak istiyorum. Ekibimizin vizyonumuza uyan bir Halo oyun deneyimi sunmak için yeterli zamana sahip olmasını sağlamak üzere çıkış tarihimizi 2021'e erteleme kararı aldık.

Oyunu erteleme kararı, tüm yıl boyunca bizi etkileyen ve hâlâ etkilemeye devam eden COVID'in de içinde bulunduğu geliştirme zorluklarına katkı sağlayan birçok nedenin sonucuydu. Geliştirme zorluklarına çözüm bulmaya ve muhteşem bir oyun yapmaya kendilerini adayan 343 Industries'teki ekibimizin yoğun çalışmasına teşekkür etmek isterim. Ancak oyunu bu zamanda çıkarmak oyunun başarısı ve ekibimizin iyiliği için sürdürülebilir bir şey değil.

"Bunun birçoğunuzu hayal kırıklığına uğratacağını biliyoruz ve biz de aynı duyguları taşıyoruz. Topluluğun yıllar boyu gösterdiği tutku ve destek muhteşem ve ilham vericiydi. Oyunumuzu bu yaz topluluğumuzla birlikte oynamaktan daha fazla istediğimiz bir şey yoktu. Ek zaman, en tutkulu Halo oyununu hayranlarımızın beklediği kalitede çıkarmak için gereken önemli işleri bitirmemize izin verecek."

Kaynak : https://www.vice.com/en_us/article/bv83m8/halo-infinite-has-been-delayed-into-2021
17
9
9
0
0
Emoji İle Tepki Ver
17
9
9
0
0