HMD Global, Nokia 5.1 İçin Android Pie Güncellemesi Yayınladı

7
1
0
0
0
Nokia'nın akıllı telefon piyasasına geri dönmesinde büyük pay sahibi olan HMD Global, Nokia 5.1'in Android Pie güncellemesi aldığını duyurdu.

HMD Global, şu ​​ana kadar Nokia akıllı telefonları Android Pie sürümüne yükseltme konusunda harika bir iş çıkardı. Şirket, Nokia 3.1, 3.1 Plus, 5, 6 ve 8 Sirocco dâhil olmak üzere toplam beş akıllı telefon için Android'in son sürümünü yayınladı. Bugün, bu 5 telefona Nokia 5.1 de eklenerek yeni güncellemeye kavuştu.

HMD Global'dan Juho Sarvikas, Twitter'da yaptığı paylaşımla Nokia 5.1'in Android Pie güncellemesi aldığını duyurdu.

Android Pie; navigasyon geliştirmeleri, adaptif parlaklık ve batarya, yeniden tasarlanmış kullanıcı arayüzü ve yeni akıllı telefon uygulamaları gibi özellikleri Nokia 5.1'e getiriyor. Ayrıca iki yıl boyunca sürüm güncellemeleri vaadi ile geçen Mayıs ayında piyasaya sürülen Nokia 5.1, HMD Global'ın güncelleme hareketlerine bakılırsa gelecekte Android Q sürümüne de sahip olabilir.

Bununla birlikte Android Pie'ı almak için sıradaki Nokia akıllı telefonların Nokia 1 ve 3 olduğunu söyleyebiliriz. Bu cihazların 2019'un ikinci çeyreğinde Android Pie sürümüne kavuşması bekleniyor. Ortaya atılan iddialara göre önümüzdeki ay bu telefonlara da Android Pie güncellemesi yayınlanabilir.

Kaynak : https://www.gsmarena.com/nokia_51_is_the_latest_handset_to_get_android_pie_update-news-36094.php
7
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
7
1
0
0
0