Microsoft'un Windows 11 İçin Geliştirdiği İlk Widget Ortaya Çıktı: Oyuncular Bunu Beğendi

19
2
1
1
1
Mcirosoft, Windows 11 için geliştirdiği ilk widget olan Game Pass widgetını açıkladı. Böylece oyunseverler yeni gelecek oyunları ve kütüphaneden kaldırılacak yapımları daha kolay görebilecek.

Windows cihazlarımızda kullanıcı deneyimini geliştiren widgetlar olmasına hiç de yabancı değiliz. Özellikle bilgisayarlarını kişiselleştirmek ve kendi amaçları için optimum hale getirmek isteyenler bu küçük eklentilerden vazgeçemiyor.

Microsoft, daha önce Windows 10'da gördüğümüz bazı widgetleri Windows 11'e taşımıştı. Şimdi ise Windows 11 için geliştirilen ilk widget ile karşımıza çıktı.

İlk widget Game Pass için olacak

xbox game pass widget

Microsoft'un ilk yeni widgeti Game Pass için özel olarak tasarlandı. Bu widget sayesinde oyunseverler kütüphanelerinde ki yapımları görebilecek. Ayrıca hangi oyunların Game Pass'e ekleneceği, hangilerinin yakında kütüphaneden kaldırılacağı da bu araç sayesinde görülebilecek.  Ayrıca bu widget sayesinde oyunseverler, çeşitli kategorilerde oyun tavsiyelerine de erişebilecek. Eklenti aynı zamanda Xbox Game Pass için bir erişim portalı görevini de üstlenecek. Microsoft, özelliğin kişiselleştirilmiş tavsiyelerde bulunması ve son oynanan oyunlara hızlı erişim sağlaması için çalışmaların devam ettiğini de açıkladı.

Şu anda widget yalnızca Windows 11 test kullanıcılarının erişimine açık. Test kullanıcısı iseniz bilgisayarınızda widget panosunu açın, profilinizin yan tarafında bulunan artıya tıklayın. Çıkan listede Game Pass widgetini bulup yanındaki artıya basmanız yeterli olacaktır.

Microsoft şu anda Windows 11 için kısıtlı sayıda widget sunuyor. Zaman içerisinde kendi widgetlarını tamamen aktardıktan sonra firma, üçüncü parti geliştiricilere de widget geliştirme olanakları sağlayacak. Game Pass widgeti firmanın abonelik sistemi için de olumlu etki gösterebilir..

Kaynak : https://www.theverge.com/2022/8/3/23290791/microsoft-windows-11-testing-game-pass-widget
19
2
1
1
1
Emoji İle Tepki Ver
19
2
1
1
1