10
8
4
1
1

Apple'ın bu sene merakla beklenen, daha görmeden anlata anlata bitiremediğimiz telefonları sonunda elimize ulaştı. iPhone 8 ve 8 Plus, bizce adının hakkını veremeyerek daha çok iPhone 7S'e benzemiş.

En büyük fiziksel değişiklik olarak arka tarafı cam bir panele dönüştürülen akıllı telefonlar, bu sayede geçen yıl yapılamayan kablosuz şarj teknolojisine olanak sağlıyor. Şuan için Android dünyasında bir hayli popüler olan bu özellik, iPhone ile birlikte tüm Apple kullanıcılarının da hayatına girerek kablo karmaşasını ortadan kaldırmayı hedefliyor. Bunun dışında kameraları güncellenen akıllı telefonlar, çok büyük bir sıçrama yaşamasa da ufak tefek üstünlükler barındırıyor. Bu üstünlüklerin arasında bize göre en önemli olanı 4K çözünürlükte 60 fps ya da ağır çekim severleri mutlu edecek 1080p çözünürlükte 240 fps video kaydı.

Batarya kapasiteleri azaltılan ancak pil ömrünü aynı tutmayı başaran akıllı telefonlar, iOS 11 ile birlikte gelen AR deneyimine de sonuna kadar imkan sağlıyor. Batarya konusunda küçültülen cihazlara eklenen özellikler arasında bir de hızlı şarj bulunuyor ancak bunu kullanabilmek için fazladan para bayılmanız gerekiyor. Fazla detaylandırmadan incelemeyle sizleri baş başa bırakalım, iyi seyirler.

10
8
4
1
1
Emoji İle Tepki Ver
10
8
4
1
1