iPhone SE 4 Hakkında Yeni Bilgiler Geldi: Bu Özelliklerle iPhone 14'ün Pabucunu Dama Atar

46
28
6
5
2
iPhone SE 4'ün tasarımı belli oldu. 2024 yılının başlarında tanıtılması beklenen akıllı telefon, iPhone 14 ile aynı ekran boyutuna, iPhone XR ile neredeyse aynı tasarıma sahip olacak. Uygun fiyatlı da olması halinde iPhone SE 4'ün tam bir fiyat/performans canavarı olacağını söyleyebiliriz.

Apple'ın en yeni amiral gemisi alkıllı telefonları iPhone 14 ailesi geçtiğimiz ay tanıtıldı. Henüz iPhone 14 ile ilgili tartışmalar ve 'keşifler' bitmemiş olmasına rağmen bir sonraki Apple akıllı telefonu iPhone SE 4 hakkında da yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz ay paylaşılan bilgiler, iPhone SE 4'ün yaklaşık 4 yıl önce tanıtılan iPhone XR ile neredeyse aynı tasarımla kaşımıza çıkacağını söylüyordu. Bu da yeni nesil iPhone SE'nin 6,1 inç LCD ekran ile karşımıza çıkacağı anlamına geliyordu. 

Akıllı telefon tarihinin en unutulmaz tasarımlarından 'iPhone 6' tasarımı tarih oluyor...

iPhone 6

Hatırlatmak gerekirse; 2022 model iPhone SE ya da gayri resmi adıyla iPhone SE 3, iPhone 8 ile birebir aynı tasarıma sahipti ve aslında iPhone 6 tasarımını devam ettiriyordu. Eğer iPhone SE 4 hakkındaki bilgiler doğruysa iPhone 6, iPhone 6S, iPhone 7, iPhone 8 ve iPhone SE 3'te karşımıza çıkan tasarım, tarihe karışmış olacak.

iPhone SE 4'te çentik olmasına rağmen Face ID olmayabilir

iPhone XR

DSCC analisti Ross Young tarafından paylaşılan son bilgiler, 6,1 inç LCD ekranlı tasarımı onaylıyor. Ayrıca Young, iPhone SE 4'ün 2024'te karşımıza çıkacağından da emin. İşin ilginç yanı; çentikli tasarıma rağmen Face ID olacağına dair kesin bir bilgi yok ve Apple'ın maliyeti düşürmek için yan çerçeveye fiziksel bir parmak izi tarayıcı ekleyebileceği de söyleniyor.

Face ID'nın bulunması bazı kullanıcıların hoşuna gitmeyecek olsa da Apple'ın böyle bir 'tasarruf' tercih etmesi haline TrueDepth kamera bulunmayacağından iPhone XR'den çok daha küçük bir çentikle karşılaşabiliriz. 

iPhone SE 4, iPhone 14 satışlarını yerle bir edebilir

iPhone XR renkler

Akıllı telefon fiyatlarının yüksekliği yalnızca Türkiye'de değil, Avrupa'da da ciddi bir sorun. iPhone SE 3'ün 400 dolar gibi bir fiyattan satışa sunulmuş olduğunu ve iPhone SE 4'ün de benzer bir fiyattan satılabileceği ihtimali, çoğu tüketicinin Apple'cı olmasına neden olabilir. Peki neden?

Söylentiler doğruysa iPhone SE 4, hem 'SE' modellerin en büyük dezavantajı olan küçük ekran problemini ortadan kaldırmış oluyor hem de fazlasıyla uygun fiyata iPhone 14 ile aynı işlemciyi sunuyor olacak. Ekran çözünürlüğünün de düşük olması halinde iPhone SE 4, bugüne kadarki en güçlü, en uzun batarya süresi sunan en 'fiyat/performans canavarı' iPhone olabilir.

Kaynak : https://bgr.com/tech/iphone-se-4-will-look-just-like-an-iphone-xr-leak-claims/
46
28
6
5
2
Emoji İle Tepki Ver
46
28
6
5
2