• Anasayfa
  • Mobil
  • iPhone SE 4'ün Tasarımı Hakkında İlk Bilgiler Geldi

Klasik iPhone Tasarımı Artık Tamamen Tarih Olacak: iPhone SE 4'ün Tasarımı Hakkında İlk Bilgiler Geldi

19
13
4
3
2
Ortaya atılan yeni iddialara göre Apple, iPhone SE 4 ile birlikte klasik iPhone tasarımına tamamen veda edecek ancak iPhone SE 4’ün tasarımı yine aşina olduğumuz bir halde olacak.

iPhone 14 haberleri piyasayı kasıp kavururken diğer iPhone modellerini de unutmamak gerek. Bu senenin başında duyurulan iPhone SE 3, eski iPhone tasarımına dönmesiyle büyük beğeni toplamayı başarmıştı.

Şimdi ise iPhone SE 4’ün tasarımına ait olduğu iddia edilen yeni iddialar sızdırıldı. Eğer sızıntılar gerçek olursa klasik iPhone tasarımının tamamiyle tarihe karıştığını göreceğiz gibi görünüyor. Gelin detaylara göz atalım.

Aşina olduğumuz iPhone tasarımına elveda diyebiliriz

Mart ayında piyasaya sürülen iPhone SE3, birçok donanımsal iyileştirmeye sahip olsa da tasarım olarak hâlâ iPhone 8’in aynısıydı. Yeni sızıntıya göre durum iPhone SE 4 için aynı olmayacak. iPhone SE 4, iPhone XR’ın tasarımına sahip olacak.

Apple, son iki iPhone SE için iPhone 8 tasarımını kullanmıştı, görünüşe göre şimdi de iPhone XR tasarımını kullanmaya başlayacak. iPhone XR 6,1 inç’lik büyük çentikli LCD bir ekrana sahipti, dolayısıyla iPhone SE4’te de bunu göreceğiz.

2018’de piyasaya sürüldüğünde iPhone XR A12 Bionic yonga setine sahipti, Apple’ın iPhone SE 4’te A15 Bionic yonga setini kullanması bekleniyor. Hatırlatmakta fayda var, bunlar birer sızıntı. Yani Apple’den resmi bir açıklama gelene kadar merak etmeye devam edeceğiz.

Kaynak : https://bgr.com/tech/iphone-se-4-will-look-just-like-an-iphone-xr-leak-claims/
19
13
4
3
2
Emoji İle Tepki Ver
19
13
4
3
2