Ultra Fütüristik Elektrikli SUV Kia EV5 Tanıtıldı: 3023'ten Gelmiş Gibi Görünüyor!

20
1
0
0
0
Kia, birkaç ay önce duyurusunu gerçekleştirdiği elektrikli otomobili EV5'in resmî tanıtımını gerçekleştirdi. Kia EV5 üretimi önümüzdeki yıl başlayacak. Teslimatlarsa 2025'i bulacak gibi görünüyor.

Güney Koreli otomobil devi Kia, bugün düzenlediği bir etkinlikte, birkaç ay önce tanıttığı "EV5" isimli yeni otomobilini tanıttı. Etkileyici bir tasarıma ve eşsiz teknik özelliklere sahip olan SUV, tüketicileri mest etmeyi başaracak. Özellikle de elektrikli otomobil sektöründe dikkat çeken işler yapmaya başlayan Kia, sektördeki yerini güçlendirmeye devam edecek gibi görünüyor.

Bir kompakt SUV olarak karşımıza çıkan Kia EV5, etkileyici bir tasarım dili benimsiyor. Bu bağlamda; aracın ön kısmında incecik şerit LED aydınlatmalar görüyoruz. Bu aydınlatma, elektrikli otomobilin kapalı ızgara tasarımıyla eşsiz bir uyum içerisinde. Gövdeye gömülü kapı kolları ile çift renkli jant tasarımı, araçta dikkatimizi çeken diğer tasarım detayları arasında.

Karşınızda Kia EV5

Kia EV5

Aracın ön kısmındaki etkileyici tasarım, arka kısımda da kendini gösteriyor. Bu bağlamda; şerit LED stoplar arka kısımda da bizleri karşılıyor. Bagaj kapağını boydan boya kaplayan stoplar, orta kısımda iki boyutlu Kia logosunun çevresinde sonlanıyor. Yenilikçi tasarımlardan hoşlanan tüketiciler, Kia EV5'e hayran kalacaklar.

Kia elektrikli SUV

Dışarıdan oldukça şık görünen Kia EV5, iç kısımda da oldukça dikkat çekici. Premium hissettiren kabinde tam dijital gösterge ekranı ile bilgi-eğlence ekranı aynı panelin içinde bulunuyor. Vites topuzunun bulunmadığı kabinin orta konsolu, oldukça geniş bir yaşam alanı sunuyor. Şirket, Kia EV6'nın büyük aileler için de uygun olduğunu, olcukça geniş bir bagaj alanı sunacağını söyledi.

Kia

Kia tarafından yapılan açıklamaya göre EV5, standart, uzun menzil ve 4 çeker uzun menzil olmak üzere 3 versiyona sahip olacak. Baz modelde 64 kwh, uzun menzilli versiyonlarda ise 84 kwh kapasiteli bataryalar bulunacak. Şirket, CLTC standartlarına göre standart versiyonun 530 kilometre, uzun menzil versiyonun 720 kilometre, uzun menzil ve 4 çeker versiyonun ise 650 kilometre menzil sunacağını açıkladı. Aracın hızlı şarj desteği, yüzde 30 ila yüzde 80 aralığındaki şarjı 27 dakikada tamamlamasını sağlayacak. 

ev5

Kia EV5, yakın vadede tanışma imkânı yakalayacağımız bir SUV değil. Aracın seri üretimi önümüzdeki yıl başlayacak ve 2025 yılında da küresel çapta tüketicilerle buluşacak. Fiyat bilgisi de çıkış tarihine yakın belli olacak.

Kia güncel fiyat listesi için:

Kaynak : https://www.kianewscenter.com/News/kia-accelerates-popularization-of-evs-with-reveal-of-ev5-and-two-concept-models-at-kia-ev-day/s/d94b123a-d5c9-4395-afe8-f6ba81532d0b
20
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
20
1
0
0
0