Logitech’in Yeni Kulaklığı Astro A30 Duyuruldu: Aynı Anda Üç Farklı Cihaza Bağlanabiliyor!

5
2
1
1
1
Logitech’in farklı cihazlara aynı anda bağlanabilme özelliğine sahip yeni oyuncu kulaklığı Astro A30 duyuruldu. Kulaklığın fiyatı ve özellikleri de belli oldu.

Oyuncu ekipmanları arasında öne çıkanlardan biri de hiç şüphe yok ki kulaklıklar. Uzun yıllardır oyuncu ekipmanları üreten Logitech de artık yaşlanmaya başlayan A20 Gen 2’nin yerini alması beklenen yeni kulaklıkları olan A30 Astro'yu duyurdu. 

En son 2020 yılında yenilenen A20 serisinin yerini alacak olan Astro A30’un ne kadar farklı bir cihaz olduğu daha ilk andan kendini belli ediyor. Önceki serinin cafcaflı parlak renklerini bu seride daha koyu ve mat tonlar almış durumda. 

Logitech Astro A30 özellikleri

astro a30

  • Bağlantı: USB-C, USB-A, Wi-fi, 3.5 mm kablo
  • Bağlanabildiği cihazlar: PC, Mac, Xbox, Mobil cihazlar, PlayStation 
  • Eş zamanlı bağlantı sayısı: 3
  • Pil ömrü: 27 saate kadar
  • Renk: Mat Denizci Mavisi, Mat Beyaz

Cihazın en dikkat çekici özelliklerinden biri, normalde karmaşık kumandalarla ayarladığımız ekolayzerı Logitech G Hub mobil uygulamasının üzerinden kontrol edebilmemiz. Böylece istediğimiz ayarları kolaylıkla yapabiliyoruz. Dahası, uygulama üzerinde mikrofonun dış sesi ne kadar alabileceğini seçmek, farklı ses profilleri oluşturmak da mümkün. 

Astro A30 iki farklı modelle piyasaya çıkarken, bu modellerden biri USB-A kablosuz bağlantıyı kullanıyor ve bilgisayar, macOS, Xbox ve mobil cihazlarla bağlantı sağlıyor. Diğer modelde ise bu bağlantılara ek olarak bir de PlayStation bağlantısı geliyor. 

Bir önceki nesilde olduğu gibi bu nesilde de kulaklığı almak, bütün cihazlarla otomatik olarak bağlantı anlamına gelmiyor. Bir konsol için kulaklığı aldığınızda, diğer konsola uyumlu olmasını sağlayan bir de ara parça edinmeniz gerekiyor. Şimdilik fiyatı bilinmeyen bu parça, önceki nesilden yola çıkarsak 20 dolar civarı bir fiyat beklememiz gerektiğini söyleyebiliriz. 

Kulaklığın kulak üstüne gelen kısımları değiştirilebiliyor, ayrıca üzerinde bir de manuel ses açma kapatma düğmesi yer alıyor. Kulaklığın üzerinde bir de mikrofon bulunuyor, böylece dışarı çıkarken boom çubuğu üzerindeki mikrofona da gerek kalmıyor. 

Logitech Astro A30, önümüzdeki ay 229 dolardan satışa çıkacak.

Kaynak : https://www.theverge.com/2022/9/21/23361038/logitech-astro-a30-wireless-gaming-headset-features-price
5
2
1
1
1
Emoji İle Tepki Ver
5
2
1
1
1