Mercedes, Drifte Yeni Bir Boyut Kazandırıyor: Yeni Modeller Kendi Kendine Drift Yapabilecek

12
7
2
0
0
Geçtiğimiz yıl üçüncü seviye otonom sürüş sisteminin onay aldığını duyuran Mercedes-Benz, ilerleyen dönemlerde yollarda olacak modellerinde otomatik drift modu sunabileceklerini açıkladı. Bu, araçların kendi kendine drift yapabileceği anlamına geliyor.

Gelişen teknoloji, birçok sektörde olduğu gibi otomobil sektöründe de yenilikler yapılmasını sağlıyor. Tesla ve Mercedes-Benz gibi dev markalar geliştirdikleri otonom sürüş sistemleriyle kullanıcılara rahatlık ve konfor sunmak istiyor. Alman otomobil devi Mercedes-Benz geçtiğimiz yıl üçüncü seviye otonom sürüş siteminin onay aldığını açıklamıştı.

Sistemler geliştirildikçe otomobillere sürücülerin eğlenmesini sağlayan modlar da ekliyor. Bu modlar arasında çoğu spor sunulan drift modu da yer alıyor. Bu modların çoğunda aracın kontrolü sürücüdedir. Ancak Mercedes-Benz, bu işi bir adım daha ileriye taşıyarak otonom sürüşle birleştirmek istiyor.

Otonom drift modu yeni modellerde kullanıma sunulabilir

Mercedes-Benz Drift

Mercedes, elektrikli araçlar üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Şirket, geçtiğimiz günlerde elektrikli motora sahip olan 2024 Mercedes AMG C63 S'i tanıtmıştı. Alman otomobil devi, gelecekteki elektrikli araçlara otonom drift modunu da eklemeyi düşünüyor.

Mercedes’in Global Araç Geliştirme yöneticisi Joerg Bartels bir röportajda şirketin otomatik drift modunu kullanıcılara sunabileceğini açıkladı. Bu teknolojiyi araçlarına entegre edebileceklerini söyleyen Bartels, otomatik drift modu için çok fazla alana ihtiyaçları olduğunu ancak bu sistemin hayata geçirilmesi için tek sorunun bu olmadığını şirketin otonom drift modunu hayata geçirebilmesi için direksiyon kontrolünü de sürücüden almak zorunda olduğunu belirtti. Yöneticiye göre bu özellik kısa süre içerisinde hayata geçirilebilir.

Otonom drift teknolojisi gelecekteki Mercedes-Benz modellerinde hatta geçtiğimiz günlerde tanıtılan AMG C63 S modelinde de karşımıza çıkabilir.

Kaynak : https://carbuzz.com/news/mercedes-amg-says-autonomous-drift-mode-could-feature-in-future-models
12
7
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
12
7
2
0
0