• Anasayfa
  • Oyun
  • PlayStation 5, Oyunlara Devrimsel Bir Değişim Getirmeyecek

Bir Geliştiriciye Göre PlayStation 5, Devrimsel Bir Değişim Getirmeyecek

18
8
5
3
3
Eastshade'in yönetmeni Danny Weinbaum'a göre PlayStation 5, oyunlarda devrim değil, evrim yaratacak. Geliştirici Sony'nin yeni nesil konsolunun düşünüldüğü kadar fark yaratmayacağını öne sürüyor.

Sony, PlayStation 5'in özellikleriyle bilgileri yavaş yavaş açığa çıkarıyor, ancak yeni nesil konsolun neler yapabileceğini hala tam olarak bilmiyoruz. Bir geliştirici, PS5'in devrim niteliğinde bir yenilik sunmayacağını ve daha çok konsol oyunculuğunun evrimi olacağını öne sürdü. Başka bir deyişle, konsol oyunları önemli ölçüde gelişecek, ancak bu değişim sert bir şekilde hissedilmeyecek.

Eastshade'in yönetmeni Danny Weinbaum'a göre yeni nesil donanımlar, oyunları değiştirmekten ziyade yenileyecek. Son dönemde PS5'in SSD sürücüsü ve düşük yükleme sürelerinden sıkça bahsediliyor. Ancak Weinbaum, yeni nesil konsolların yükleme süreleri ve daha geniş açık dünyaların ötesinde, oyuncuları düşünüldüğü kadar etkilemeyeceğini iddia ediyor.

the witcher 3 açık dünya

GamingBolt'a konuşan geliştirici, "Oyunların çoğu hafıza açısından ihtiyaç duydukları her şeye sahip, o noktada çok fazla etkisi olmayacak. Ancak akış gerektiren açık dünya oyunları için faydalı olacaktır. Performansı fazla etkilemeyeceğini söyleyebilirim. Çoğunlukla yükleme sürelerini kısaltacak" dedi.

Weinbaum, PS5'in Zen 2 işlemcisine de değinerek, "Gerçek anlamda çok şeyi değişmeyecek. Sanırım ekranda daha fazla nesne oluşturulmasına izin verecek. Bir devrim değil, bir evrim olacak" şeklinde konuştu. Elbette, PS5'in PS4'ten ne kadar farklı olacağını henüz net olarak göremiyoruz. Bununla birlikte, eğer PS3'ten PS4'e geçiş gibi bir değişim yaşanacaksa, geliştirici haklı olabilir.

PS5, gerçekçiliğe atılacak iyi bir adım olabilir, ancak çok büyük bir sıçrama yapamayabilir. Sony'nin yeni nesil konsolu 2020'nin sonlarında gelecek ve akıllardaki tüm soru işaretlerini ortadan kaldıracak.

Kaynak : https://comicbook.com/gaming/2019/11/12/ps5-playstation-5-developer-revolutionary/
18
8
5
3
3
Emoji İle Tepki Ver
18
8
5
3
3