PUBG’nin 29 Ekim Kupası’nın Kazananı Pcific Esports Oldu

3
0
0
0
0
PUBG’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na özel hazırladığı 29 Ekim Kupasının kazananı Pcific Esports oldu.

2013 yılında dünyanın en popüler taktiksel FPS oyunu Arma 3’e bir Battle Royale modu hazırlayan Brendan “PlayerUnknown” Greene, daha sonralara ilk olarak H1Z1, daha sonra ise PUBG ile oyun dünyasına Battle Royale kültürünü getiren isim olarak biliniyor. Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde PUBG’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için özel bir turnuva hazırladığından da bahsetmiştik.

Birbirinden iddialı 16 takımın katıldığı 29 Ekim Kupası, oldukça çekişmeli geçti. Kupanın kazananı ise Webtekno’nun da sponsoru olduğu Pcific Esports oldu.

Pscific Esports için çifte bayram

Takımın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada “Bugün Pcific’te çifte bayram. PUBG tayfamız muhteşem bir performansla 29 Ekim Kupasını evine götürüyor. Bu özel günde turnuvada mücadele eden tüm takımların emeğine sağlık.” İfadeleri yer aldı.

Peki Pcific Esports kim?

2018 yılında kurulan ve herkesin kendini ait hissedip kendinden bir parça bulabileceği bir kulüp kurma fikri ile kurulan Pcific Esports, fikir aşamasından itibaren İzmir’in espor kulübü olarak biliniyor.  An itibariyle Valorant, PUBG, CS:GO ve Age of Empires gibi oyunlarda aktif takımlara sahip olan Pcific Esports, sadece 2022 yılı içerisinde 10’un üzerinde turnuvada dereceye girmeyi başardı.

Biz de Webtekno olarak kendilerini tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

3
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
0
0
0
0