Webtekno, Esporda Fırtınalar Estirecek Regnant eSports’un Ana Sponsoru Oldu

31
14
5
1
0
Espor dünyasındaki yerli takımların arasına fırtına gibi bir takım daha katıldı. Regnant eSports, Dota 2 başta olmak üzere pek çok oyun türü ve oyun için kurduğu takımlarla yerel ve ulusal turnuvalara katılacak. Webtekno ise bu güçlü espor takımının resmen ana sponsoru oldu. Peki bizi neler bekliyor?

Espor dünyasının yakaladığı ivme, son yıllarda artan oyun sayısıyla daha da yukarıya çıktı. Artık milyarlarca dolarlık, milyonlarca oyuncu ve taraftara sahip bir oluşumdan söz ediyoruz. Türkiye ise sahip olduğu espor takımları ve turnuvaların kalitesiyle global çapta adından söz ettiriyor.

Yerel ya da uluslararası takımlarımız arasında 2018’de dahil olan Regnant Esports, Kafa Topu 2’nin yapımcısı, kardeş şirketimiz Masomo’da çalışan Anıl Kıral tarafından kuruldu.  Kulüp ilk olarak Türkiye Dota 2 topluluğundaki en tanınan ve yetenekli oyuncularla WGC Xi’an ve Disney Major açık elemelerinde son 8’e kalmayı başardı. Yeni kulüp, espor dünyasında daha iyi başarılara gebe olduğunu da böylece kanıtlamış oldu.

regnant

Hedefleri doğrultusunda yeni planlar yapan kulüp yönetimi, Dota 2 dışında League of Legends, Dota Underlords ve Team Fight Tactics oyunları için de takımlar kurmaya başladı. LoL için genç bir takımla anlaşan kulüp, diğer iki oyun için de bireysel oyuncularla anlaşmaya vardı ve önümüzdeki dönem turnuvaları için çalışmalarına başladı.

Webtekno, Regnant’ın ana sponsoru olmaktan gurur duyar!

Webtekno olarak, espor sektöründe adını duyurmak için sıkı çalışmalar yürüten Regnant’ın resmen ana sponsoru olduk. Bu sponsorluk, hem espor camiası hem de teknoloji medyası açısından öncü bir adım olarak nitelendirilebilir. Regnant’ın katıldığı ve katılacağı küresel veya yerel turnuvalarda, arkasında Webtekno gibi güçlü bir markayı görecek olmak, hepimiz için heyecan verici… Peki bu birliktelikte çıkılacak ilk turnuva hangisi ve ne zaman gerçekleşecek?

Regnants, Webtekno sponsorluğunda Türkiye Dota 2 Şampiyonası’na katılıyor! İlk transferler de Rusya’dan yapıldı:

intel

Ülkemizdeki Dota 2 pazarının en büyük etkinliği olan Türkiye Dota 2 Şampiyonası, hem yurtiçi rekabeti tavana çıkarıyor hem de takımlara global turnuvalardan önce ciddi bir pratik elde etme şansı sunuyor. Regnant’ın kadrosuna turnuvada elini güçlendirecek transferler de yapılmış durumda. Rusya’dan 2 profesyonel Dota 2 oyuncusu takıma katıldı.

Türkiye Dota 2 Şampiyonası ya da diğer adıyla Intel ESL Türkiye Şampiyonası, temmuz ayı boyunca devam edecek açık eleme aşamasının ardından, 3 Ağustos 2019’da şampiyona sürecine geçecek. Bu süreçte ikili elemeler yapılacak ve kazanan takımlar, büyük finalde mücadele etme şansı yakalayacaklar. Büyük finale yükselen iki takım, İzmir Enternasyonel Fuarı’ında düzenlenecek maçta mücadele edecekler. Bu arada turnuvanın sponsorları arasında Mercedes ve Monster da bulunuyor.

Takımımız, 28 Temmuz Pazar günü ESL Türkiye Şampiyonası 2019 Yaz Sezonu’nda mücadele edecek. Hedef, açık eleme turunu geçtikten sonra büyük finale kadar ilerlemek!

Regnant eSports Dota 2 takımı kadrosu:

  • Takım koçu: Feyyaz "NRS" Örs
  • Takım koçu: Furkan " Rocco" Salgın
  • Takım analizcisi: Can "SaltyCommunity" Perçin
  • Mert "Iowme" Altan - Carry
  • Samet "Avalanche" Eroğlu - Mid Laner
  • Abramovskikh "Shachlo" Maksim - Offlaner
  • Albert "Yume" Garaev - Support
  • Furkan "Scyther" Gerçek - Support

Turnuvaya ilişkin tüm detaylara, geniş özetlere ESL Türkiye resmi Twitter hesabından ulaşmanız mümkün.

Regnant eSports’un diğer hedefleri:

Kulüp, Türkiye’deki turnuvaların ardından, başta Dota 2 olmak üzere diğer oyunlarda da uluslararası turnuvalarda ülkemizi temsil etmek istiyor. Bu yönde kurulacak takımlar, önümüzdeki süreçte çalışmaya ve genişlemeye devam edecek. Regnant eSports, Webtekno ana sponsorluğunda uluslararası bir kulüp olmak için çalışmalarına devam edecek.

Regnant'ı Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarından takip edebilirsiniz.

31
14
5
1
0
Emoji İle Tepki Ver
31
14
5
1
0