• Anasayfa
  • Oyun
  • Resident Evil 4 Remake Sistem Gereksinimleri ve Fiyatı

Efsane Oyun Resident Evil 4'ün Remake'inden Korku Dolu Oynanış Videosu Geldi: İşte Sistem Gereksinimleri ve Fiyatı

18
2
1
1
0
Resident Evil serisinin efsane oyunu olarak kabul edilen Resident Evil 4’ün yeniden yapılandırılmış Remake versiyonunun oynanış videosu yayınlandı. Beklenen yapımın sistem gereksinimleri, fiyatı ve çıkış tarihi de belli oldu.

Bir nesle Resident Evil serisini sevdiren, CAPCOM’un geliştirdiği PlayStation 2’nin efsane oyunu Resident Evil 4’ün baştan yapılacağı bir süre önce bildiğiniz gibi duyurulmuştu ve birkaç görsel paylaşılmıştı.

Şimdi ise Resident Evil 4’ün oldukça heyecan verici ve gerilim dolu bir oynanış videosu yayınlandı ve oyun, Steam’de çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve fiyatıyla birlikte yer aldı. Resident Evil 4 Remake oynanış videosuna, sistem gereksinimlerine, fiyatına ve çıkış tarihine hep beraber göz atalım.

Resident Evil 4 Remake:

Resident Evil 4 Remake oynanış videosu: Yepyeni mekanikler ve göz alıcı grafikler

Resident Evil 4 Remake oynanış videosunda açıkça görülüyor ki oyunun grafikleri konusunda CAPCOM, yine bizleri şaşırtmayacak. Leon’un Raccoon City’deki olaylardan 6 yıl sonra başkanın kaçırılan kızını Avrupa’nın virane köylerinde kurtarmasının hikâyesini, arşa çıkarılmış grafikler ve modernleştirilmiş oynanışla deneyimleyeceğiz. Ayrıca CAPCOM’un belirttiğine göre hikâyede de değişiklikler yapılmış.

Resident Evil 4 Remake fiyatı ve çıkış tarihi:

  • Resident Evil 4 Remake Standart Sürüm: 563,47 TL
  • Resident Evil 4 Remake Deluxe Sürüm: 657,53 TL

Resident Evil 4 Remake, şu an için ön siparişte ve fiyatları da aslına bakarsanız bir hayli garip zira bu kadar küsuratlı bir fiyat pek normal değil. Hatta bu fiyatın Steam politikaları baz alınarak otomatik olarak oluşturulduğu, yakın zamanda değiştirileceği de söyleniyor.

Oyun için belirlenen çıkış tarihi ise 24 Mart 2023. Muhtemelen çıkışında fiyatı, o zamanki dolar kuruna endeks ile ön sipariş fiyatıyla aynı fiyata denk gelir. Tabii ki daha ucuz olsun isteriz ancak bildiğiniz gibi, şartlar…

Resident Evil 4 Remake sistem gereksinimleri:

Resident Evil 4 Remake için tavsiye edilen minimum ve önerilen sistem gereksinimleri aslında günümüzde çok güçlü sistemler değiller. Zira oyunun sistem gereksinimleri, Resident Evil 3 Remake ile neredeyse aynı.

Minimum

İşletim Sistemi Windows 10 (64 bit)
İşlemci Intel Core i5-7500
RAM 8 GB
Ekran Kartı  AMD Raden RX 560 4 GB VRAM / NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4 GB VRAM

Önerilen

İşletim Sistemi Windows 10 (64 bit)
İşlemci AMD Ryzen 4 3600 / Intel Core i7 8700
RAM 16 GB
Ekran Kartı AMD Radeon RX 5700 / NVIDIA GeForce GTX 1070

Siz Resident Evil 4 Remake hakkında ne düşünüyorsunuz? Dostlar, o nostalji ateşi içinizde canlandı mı? Dilerseniz oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

18
2
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
18
2
1
1
0