Basit Olsa da Sadece Birkaç Kişinin Hepsini Doğru Bilebileceği 5 Mantık Sorusu: Bakalım Kaçta Kaç Yapacaksın?

1
1
1
0
0
Sizin için, çözmeye çalışırken beyninizin yanacağı 5 mantık sorusu hazırladık.

Bazı sorular vardır, aslında ufak bir mantık yürütmeyle ulaşılabilen cevabı çok basittir ama çözmeye çalışırken karmaşık gibi gelir. İşte sizin için bu sorulardan 5’ini bir araya getirdik.

Bakalım kaç tanesini doğru bileceksiniz? Kaç tanesine “Bunu nasıl düşünemedim?” diyeceksiniz? Hazırsanız başlayalım.

Tenha bir yol kenarında bir ceset bulunur ve olay yerinde silah, çanta, teyp vardır. Kaydın sonunda silah sesi duyulan teypte ise şu mesaj: “Artık yaşamak istemiyorum ve acımı sonlandıracağım.”. Polisler bunun cinayet olduğuna karar verir, neden?

mantık soruları

Adam intihar ettiyse kaseti geri saramaz. “Play” tuşuna basıldığında ses kaydı en başından başladığı için bu bir intihar olamaz.

Karanlık bir odanın içinde mum, kibrit, şömine ve bir soba var. Odadan çıkmak için ilk olarak hangisini yakarsın?

Kibrit çünkü kibriti yakmazsanız diğerlerini zaten yakamazsınız!

Bir bankta, bir kız ile bir erkek oturuyor. Sarı saçlı olan “Ben kızım.” diyor, siyah saçlı olan ise “Ben erkeğim.” diyor. En az biri yalan söylüyor. Hangisi kız, hangisi erkek?

bulmaca

İkisi de yalan söylüyor çünkü eğer içlerinden biri yalan söylüyorsa ikisinin de cinsiyeti yalan söylüyor demek. İkisi de yalan söylediğine göre sarışın olan erkek, esmer olan kız.

Bir adam, dikdörtgen şeklinde ve her cephesi güney manzaralı olan bir ev inşa ediyor. Evi devasa bir ayı ziyaret ederse ayının rengi ne olur?

ev

Evin her cephesi güneye baktığına göre bina, kuzey kutbunda olacağından ayı da beyaz olur.

Bir katil, kurbanlarını hep aynı yöntemle öldürüyor. Önlerine 2 tane hap koyuyor ve birinin zehirli olduğunu söyleyerek seçim yapmalarını istiyor. Kurbanın seçmediği hapı yutarak her seferinde hayatta kalırken kurbanları ölüyor. Nasıl oluyor da ölen kişi hep kurban oluyor?

zeka soruları

Aslında iki hap da zehirli değil. Kurbanın ilacı içtiği su zehirli!

Kaçta kaç yaptınız? Yorumlara yazın!

1
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
1
0
0