Bu Ne Güzel Sürpriz: Samsung, 7 Yıllık Telefonu Galaxy J7 İçin Güncelleme Yayınladı

39
11
5
4
2
Güney Koreli teknoloji devi Samsung, 7 yıl önce piyasaya sürdüğü Galaxy J7 adlı akıllı telefonu için yeni bir güncelleme yayınladı. Yeni güncellemeyle birlikte telefonda ufak bir iyileştirme yapıldı.

Akıllı telefonları için sürdürdüğü güncelleştirme takvimiyle takdir toplayan Samsung, bugün herkesi şaşırtan bir harekette bulundu. Geçtiğimiz aylarda amiral gemisi modelleri için beş yıl boyunca güvenlik güncelleştirmesi ve 4 yeni Android güncellemesi sözü veren şirket, bunun da ötesine geçerek 7 yıl önce piyasaya sürdüğü telefonu için bir güncelleme yayınladı.

Samsung’un şaşırtan güncellemesi, Samsung Galaxy J7 için yayınlandı. 2015 yılında satışa sunulan telefon, birçok Asya ülkesinde güncellendi. Güncellemenin içeriği tam olarak paylaşılmasa da telefonun özellikle bir noktasında iyileştirme yapıldı.

Telefonun GPS'i iyileştirildi:

samsung galaxy j7

Samsung’un yayınladığı yeni güncellemeyle birlikte telefonun GPS sisteminin kararlılığı artırıldı. Bu geliştirme dışında güncellemenin neler sunduğu paylaşılmadı. Fakat bazı iddialara göre Samsung, bu güncellemeyle birlikte henüz yeni keşfedilmiş kritik bir güvenlik açığını da kapatmayı hedeflemiş olabilir.

Samsung’un güncellediği en eski telefon olan Galaxy J7, günümüzde halen Android 6.0.1 Marshmallow işletim sistemiyle çalışıyor. 2015 yılındaki model için planlanan yeni Android 7.0 Nougat güncellemesi ne yazık ki iptal edilmişti. Telefon, bölgelere göre Qualcomm’un Snapdragon 615 ya da Exynos 7580 işlemcileriyle satın satışa sunuluyordu. Zamanının en popüler modelleri arasına da girmeyi başarmıştı.

Kaynak : https://www.xda-developers.com/samsung-galaxy-j7-surprise-update/
39
11
5
4
2
Emoji İle Tepki Ver
39
11
5
4
2