Samsung Galaxy S11'in Kod Adı Ortaya Çıktı

56
6
5
4
2
Galaxy S ailesinin bir sonraki üyesinin detayları açığa kavuştu.

Güney Koreli teknoloji sektörü devinin yeni amiral gemisi Galaxy S10'u piyasaya sürmesinin üzerinden daha 3 ay geçmemişken şirketin Galaxy S11 akıllı telefonu üzerinde hız kesmeden çalışmalarını yürüttüğü, cihazın kod adının sosyal medya platformlarında duyurulmasıyla beraber gözler önüne serildi.

Önceki amiral gemilerinden de bilindiği üzere Samsung, akıllı telefonlarına rakam ve harflerden oluşan anlamsız kod adları koymak yerine göze güzel gelen kelimeleri seçiyordu. Bahsi geçen kod adı Galaxy S8 için 'Dream', Galaxy S9 için 'Star' ve Galaxy S10 için 'Dream'di. Bugün ortaya çıkan bilgilere göre Samsung, yeni amiral gemisi Galaxy S11'e 'Picasso' kod adını verdi.

İspanyol ressam, heykeltıraş ve şair olan Pablo Picasso'ya atıfta bulunma amacıyla bu şekilde bir ismi uygun gördüğü düşünülen Samsung'un seçimi, beğeni yağmurlarına tutuldu. Önümüzdeki aylar içerisinde duyurulacak olan Galaxy Note 10'un kod adının hâlihazırda 'Da Vinci' (Rönesans ressamı Leonardo da Vinci) olarak bilinmesi ise ortaya çıkan bilgiyi doğrular nitelikte.

Kaynak : https://www.phonearena.com/news/Samsung-Galaxy-S11-codename-leak_id116140
56
6
5
4
2
Emoji İle Tepki Ver
56
6
5
4
2