Samsung'un Çektikçe Uzayan 'Kaydırılabilir' Ekranlı Telefonlarının İsimleri Ortaya Çıktı

23
2
0
0
0
Samsung'un uzun zamandır beklenen kaydırılabilir ekranlı telefonları için ticari marka başvurusunda bulunduğu ortaya çıktı. Başvuru, çektikçe uzayan bir ekrana sahip olması beklenen cihazların isimlerine de yer verdi.

Teknoloji şirketi deyince akla gelen ilk isimlerden olan Samsung, akıllı telefonlardan monitörlere kadar birçok farklı ürünü ile sık sık karşımıza çıkıyor. Yeni teknolojileri cihazlarına entegre eden şirketin kaydırılabilir ekranlı bir telefon geliştirdiği de bir süredir konuşuluyordu. Geçtiğimiz aylarda da çektikçe uzayan, esnek ve kaydırılabilir bir telefon üzerinde çalışıldığı ortaya çıkan bir patent sayesinde görüldü.

Şimdi ise Samsung’un esnek ekran teknolojisi için ticari marka başvurusunda bulunduğu ortaya çıktı. Kore Fikri Mülkiyet Hakları Bilgi Servisi’ne (KIPRIS) yapıldığı görülen başvuru, iki cihazı ve isimlerini içeriyordu.

‘Slidable Flex Solo’ ve ‘Slidaple Flex Duet’

Başvuruda ortaya çıkan cihazların isminin ‘Slidable Flex Solo’ ve ‘Slidable Flex Duet’ olduğu görüldü. ‘Galaxy’ ibaresi içermeyen bu isimlerin, cihazlar için belirlenen takma adlar olma ihtimalinin oldukça yüksek olduğu söylenebilir.

Samsung, Mayıs ayında gerçekleştirilen Display etkinliğinde kaydırılabilir cihaz konseptlerini ilk kez göstermişti. Bu prototiplerden biri de ‘Slidable Wide’ olarak adlandırılmıştı. Çıkan haberler de çektikçe yana doğru genişleyen ve görüntüleme alanını büyütebilen bir tasarıma sahip bu cihazın da yeni ortaya çıkan ‘Slidable Flex Duet’ ile ilişkilendirilebileceğini ortaya koydu.

Tabii ki bu yeni cihazlar hakkında henüz resmi bir açıklama olmadığını, Samsung’un önümüzdeki yıllarda görebileceğimiz bu tarz ekranlı cihazlar konusunda neler planladığını şimdiden kestirmenin zor olduğunu eklemeden geçmemek gerek. Peki siz Samsung’un bu tarz bir cihaz çıkarma ihtimali hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Samsung’un mayıs ayında gösterdiği kaydırılabilir cihaz konseptleri

Kaynak : https://www.sammobile.com/news/samsung-has-trademarked-two-slidable-devices-based-on-foldable-displays/
23
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
23
2
0
0
0