Telegram Premium, Türkiye'de de Kullanıma Açıldı: iOS ve Android İçin Farklı Fiyat...

65
23
6
0
0
Telegram'ın bir süredir konuşulan premium abonelik paketi Türkiye'de de kullanıma sunuldu. Satın alınabilen paket, bazı avantajlar sunuyor olsa da pahalı olduğu söylenebilir. Peki Telegram Premium nedir ve nasıl satın alınır?

Özellikle de geçtiğimiz yıllar itibarıyla popülaritesini artıran Telegram, bir süredir "Telegram Premium" isimli ücretli abonelik sistemiyle gündemdeydi. Şimdiyse bu konuyla ilgili çok önemli bir gelişme yaşandı. Telegram Premium, dünya genelinde kullanıma sunulmaya başlandı. An itibarıyla Türkiye'deki iOS ve Android kullanıcıları da Telegram Premium abonesi olabiliyorlar.

Telegram Premium, kullanıcılara bazı önemli avantajlar sağlayacak. Ancak bu özelliklerden faydalanmanın ülkemizdeki kullanıcılar için ciddi bir maliyeti olacak. iOS kullanıcıları, App Store'un sabit dolar/TL kuru nedeniyle Telegram Premium'a abone olmak için aylık 94,99 TL, Android kullanıcılarının ise aylık 93,99 TL ödeme yapılması gerekecek. Telegram Premium global fiyatının ise 5 dolar olarak açıklandığını belirtelim. Net olmamakla birlikte Telegram, Türkiye gibi ülkelerde yerel fiyat politikası da uygulayabilir.

Telegram Premium nedir?

Telegram Premium

*Telegram Premium abonelerine sunulan yeni logo

Telegram'ın resmi internet sitesinde yer alan bilgilere göre Premium abone olan kullanıcılar, bazı önemli özelliklerden faydalanabilecekler. Bunlardan en önemlisi, 4 GB boyutundaki dosyaların gönderilmesi ve indirilmesi olacak. Normal kullanıcılar 2 GB'lik kota ile karşılaşırken Premium abonelerde sınır ikiye katlanmış olacak. Ayrıca kullanıcılar, bant genişliğinin tamamını kullanarak dosyaları çok daha hızlı bir şekilde indirecekler. Sesi metin haline getirme, Telegram Premium aboneleri için özel çıkartmalar, yeni emojiler ve hareketli profil fotoğrafları gibi özellikler de Telegram Premium'da bulunacak.

Telegram Premium ile gelen özellikler

4 GB dosya yükleme özelliği

Telegram Premium aboneleri 4 GB'lik dosya alışverişi yapabilecekler.

Yüksek hızlı indirmeler

Dosya indirmedeki hız limitleri Premium kullanıcılar için olmayacak. Mümkün olan en yüksek indirme hızı sunulacak.

Sohbetler ve kanallar için iki kat kullanım imkanı

Telegram

Premium kullanıcılar, uygulamadaki hemen hemen her şey için artırılmış sınırlar edinir. Premium ile 1000 kanalı takip edebilir, her biri 200 sohbet içeren 20 sohbet klasörü oluşturabilir, herhangi bir Telegram uygulamasına dördüncü hesabı ekleyebilir, ana listede 10 sohbeti sabitleyebilir ve 10 favori çıkartmaya kadar kaydedebilir.

Sesleri metin haline getirme

Telegram Premium aboneleri, kaydettikleri sesleri metin haline dönüştürebilecekler

Özel çıkartmalar

Telegram Premium abonelerine özel çıkartmalar sunulacak.

10'dan fazla yeni tepki emojisi

Yeni çıkartmalarla birlikte, kullanıcıların mesajlarına tepki vermeye yarayan yeni emojiler de Telegram Premium'a geldi.

Sohbetler kategorize edilebilecek

Telegram Premium ile sohbetler, bazı klasörler altına yerleştirilebilecek. Örneğin iş ile ilgili tüm sohbetler bir klasörde, aile üyelerinizle olan konuşmalar ise başka bir klasörde bulunacak.

Hareketli profil fotoğrafları

Telegram Premium aboneleri, hesaplarına hareketli profil fotoğrafları ekleyebilecekler. Bunlar video veya GIF olabilecek.

Telegram, tüm bunlarla birlikte Telegram Premium abonelerine özel bir logo sunacak. Ayrıca Telegram Premium abonelerinin profillerinde özel bir rozet yer alacak...

Telegram Premium'un yeni özelliklerinden bahsettik. Peki Telegram Premium abonesi olmak için ne yapmak gerekiyor?

Telegram Premium fiyatı ne kadar?

  • Android için 93,99 TL
  • iOS için 94,99 TL

Telegram Premium abonesi nasıl olunur?

  • Adım #1: Telegram mobil uygulamasını açın.
  • Adım #2: Sol üstteki menüye dokunun.
  • Adım #3: Ayarlar seçeneğine dokunun.
  • Adım #4: "Telegram Premium" seçeneğine dokunun.
  • Adım #5: "Abone Olun" seçeneğine dokunun.
  • Adım #6: Google Play Store veya App Store onayını verin.

Not: Telegram Premium uygulamada gözükmüyorsa uygulamanın güncel olduğundan emin olun.

Telegram nasıl indirilir?

Telegram uygulamasını akıllı telefonunuza Google Play Store veya App Store üzerinden indirebilirsiniz. Uygulamanın App Store sayfasına ulaşmak isterseniz burada, Google Play Store sayfasına ulaşmak isterseniz de burada bulunan bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Peki tüm bu özellikler için ayda 100 TL civarı ödeme yapmaya değer mi? Fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : https://telegram.org/blog/700-million-and-premium/tr
65
23
6
0
0
Emoji İle Tepki Ver
65
23
6
0
0