Telegram Premium'a Yüzde 400 Zam Geldi: İşte Yeni Fiyatlar!

79
29
6
0
0
Telegram'ın bir süredir konuşulan premium abonelik paketi Türkiye'de de kullanıma sunuldu. Satın alınabilen paket, bazı avantajlar sunuyor olsa da pahalı olduğu söylenebilir. Peki Telegram Premium nedir ve nasıl satın alınır?

Popüler anlık mesajlaşma hizmeti sunan Telegram, bundan bir süre önce "Premium" olarak isimlendirdiği ücretli abonelik hizmetini kullanıma sunmuştu. Aylık ücret karşılığı Telegram Premium abonesi olan kullanıcılar, bazı avantajlardan faydalanıyorlardı.

Şimdiyse Telegram Premium ile ilgili çok konuşulacak yeni bir gelişme yaşandı. Telegram yönetimi, Premium ücretlerine zam yaptı. Ancak bu zammın oranı yenilir yutulur cinsten değil. Türkiye'deki Telegram kullanıcılar, şubat ayı itibarıyla aylık 69,99 TL ödeme yapacaklar. Bu fiyat, şimdiye kadar 13,99 TL'ydi. Yani Telegram Premium'a yüzde 400 zam gelmiş oldu.

Telegram Premium'un yeni fiyatları, uygulamada görülmeye başladı!

Telegram Premium zam

Telegram uygulamasını açıp sol menüden "Ayarlar" ve sonrasında da "Telegram Premium" seçeneklerine dokunduğunuzda, Telegram Premium'un güncel fiyatlarını görebiliyorsunuz. Bundan sonraki süreçte hem iOS hem de Android ekosistemindeki kullanıcılar, Telegram'ın gelişmiş özelliklerinden faydalanmak için 69,99 TL ödemek zorunda kalacaklar.

Telegram Premium nedir?

Telegram Premium

*Telegram Premium abonelerine sunulan yeni logo

Telegram'ın resmi internet sitesinde yer alan bilgilere göre Premium abone olan kullanıcılar, bazı önemli özelliklerden faydalanabilecekler. Bunlardan en önemlisi, 4 GB boyutundaki dosyaların gönderilmesi ve indirilmesi olacak. Normal kullanıcılar 2 GB'lik kota ile karşılaşırken Premium abonelerde sınır ikiye katlanmış olacak. Ayrıca kullanıcılar, bant genişliğinin tamamını kullanarak dosyaları çok daha hızlı bir şekilde indirecekler. Sesi metin haline getirme, Telegram Premium aboneleri için özel çıkartmalar, yeni emojiler ve hareketli profil fotoğrafları gibi özellikler de Telegram Premium'da bulunacak.

Telegram Premium ile gelen özellikler

4 GB dosya yükleme özelliği

Telegram Premium aboneleri 4 GB'lik dosya alışverişi yapabilecekler.

Yüksek hızlı indirmeler

Dosya indirmedeki hız limitleri Premium kullanıcılar için olmayacak. Mümkün olan en yüksek indirme hızı sunulacak.

Sohbetler ve kanallar için iki kat kullanım imkanı

Telegram

Premium kullanıcılar, uygulamadaki hemen hemen her şey için artırılmış sınırlar edinir. Premium ile 1000 kanalı takip edebilir, her biri 200 sohbet içeren 20 sohbet klasörü oluşturabilir, herhangi bir Telegram uygulamasına dördüncü hesabı ekleyebilir, ana listede 10 sohbeti sabitleyebilir ve 10 favori çıkartmaya kadar kaydedebilir.

Sesleri metin haline getirme

Telegram Premium aboneleri, kaydettikleri sesleri metin haline dönüştürebilecekler

Özel çıkartmalar

Telegram Premium abonelerine özel çıkartmalar sunulacak.

10'dan fazla yeni tepki emojisi

Yeni çıkartmalarla birlikte, kullanıcıların mesajlarına tepki vermeye yarayan yeni emojiler de Telegram Premium'a geldi.

Sohbetler kategorize edilebilecek

Telegram Premium ile sohbetler, bazı klasörler altına yerleştirilebilecek. Örneğin iş ile ilgili tüm sohbetler bir klasörde, aile üyelerinizle olan konuşmalar ise başka bir klasörde bulunacak.

Hareketli profil fotoğrafları

Telegram Premium aboneleri, hesaplarına hareketli profil fotoğrafları ekleyebilecekler. Bunlar video veya GIF olabilecek.

Telegram, tüm bunlarla birlikte Telegram Premium abonelerine özel bir logo sunacak. Ayrıca Telegram Premium abonelerinin profillerinde özel bir rozet yer alacak...

Telegram Premium'un yeni özelliklerinden bahsettik. Peki Telegram Premium abonesi olmak için ne yapmak gerekiyor?

Telegram Premium fiyatı ne kadar?

  • Android ve iOS: 69,99 TL

Telegram Premium abonesi nasıl olunur?

  • Adım #1: Telegram mobil uygulamasını açın.
  • Adım #2: Sol üstteki menüye dokunun.
  • Adım #3: Ayarlar seçeneğine dokunun.
  • Adım #4: "Telegram Premium" seçeneğine dokunun.
  • Adım #5: "Abone Olun" seçeneğine dokunun.
  • Adım #6: Google Play Store veya App Store onayını verin.

Not: Telegram Premium uygulamada gözükmüyorsa uygulamanın güncel olduğundan emin olun.

Telegram nasıl indirilir?

Telegram uygulamasını akıllı telefonunuza Google Play Store veya App Store üzerinden indirebilirsiniz. Uygulamanın App Store sayfasına ulaşmak isterseniz burada, Google Play Store sayfasına ulaşmak isterseniz de burada bulunan bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Peki tüm bu özellikler için ayda 100 TL civarı ödeme yapmaya değer mi? Fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : https://telegram.org/blog/700-million-and-premium/tr
79
29
6
0
0
Emoji İle Tepki Ver
79
29
6
0
0