Tesla'nın Otonom Sürüş Sisteminin Türkiye Fiyatı Açıklandı (O Paraya Şoför Tutarız)

21
3
2
1
1
Tesla'nın internet sitesi, markanın otonom sürüş sistemleri için ödenmesi gereken ücretleri göstermeye başladı. Vergisiz nispeten uygun fiyatlı olan sistemler, işin içine vergi girdiğinde iki katına çıkıyor...

Dünyanın en popüler elektrikli otomobil üreticisi Tesla, yıllardır beklendiği Türkiye pazarına resmen giriş yaptı. Şirket şu an için vergiler nedeniyle sadece Model Y satacak olsa da Tesla'ya hayranlık duyanlar, şimdiden heyecana kapılmış durumdalar.

Dün sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Tesla Model Y'nin Türkiye fiyatından bahsetmiştik. Buna göre bu otomobile sahip olmak isteyen bir tüketicinin en az 1 milyon 550 bin TL'yi gözden çıkartması gerekecek. Ancak bu parayı verdiğinizde, Tesla'yı bugünlere getiren özelliklerinden bir tanesi olan otonom sürüş sistemine sahip olamıyordunuz. Bunun için ekstra ödeme yapılması gerekiyordu ve bunun ne kadara mal olacağı şu ana kadar belli değildi.

Tesla otonom sürüş fiyatı

Tesla Model Y

  • Geliştirilmiş Otopilot: 66.370 TL (ÖTV ve KDV hariç, tahmini)
  • Full Self-Driving: 131.580 TL (ÖTV ve KDV hariç, tahmini)

İnternet sitesinde "Geliştirilmiş Otopilot" ve "Full Self-Driving" olarak isimlendirilen iki versiyon görüyoruz. Merak edenler için açıklayalım; Geliştirilmiş Otopilot paketinde temel otonom sürüş özelliklerine yer veriliyor. Full Self-Driving (FSD) paketinde ise Tesla'nın en gelişmiş tam otonom sürüş özellikleri sunuluyor.

Peki ÖTV ve KDV eklendiğinde hangi fiyatlarla karşılaşıyoruz?

Tesla otonom sürüş türkiye fiyatı

Tesla'nın internet sitesini kullanarak otonom sürüş paketlerinin ÖTV ve KDV dahil fiyatlarına da ulaşma imkanı yakaladık. Buna göre:

  • Geliştirilmiş Otopilot: 117.475 TL
  • Full Self-Driving: 232.897 TL

Şunu da söylemeden geçmeyelim; bunlar şimdilik tahmini fiyatlar. Araçların teslim tarihleri yaklaştığında, nihai fiyatları öğrenme imkanı yakalayacağız.

Peki Tesla Model Y yerine satın alabileceğiniz elektrikli otomobiller hangileri?

21
3
2
1
1
Emoji İle Tepki Ver
21
3
2
1
1