Tesla Türkiye'nin Teslimat Yeri Belli Oldu: İstanbul Park!

29
2
1
0
0
Tesla Model Y teslimatları için noter evrak süreci resmen başladı. Ayrıca araç teslim noktası da belli oldu.

Geçtiğimiz gün sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, nisan ayı başında Türkiye'ye resmen giriş yapan Tesla'nın, ilk siparişleriyle ilgili yaşanan son gelişmelerden bahsetmiştik. Gelen haberlere göre mayıs ayının ikinci haftası itibarıyla Tesla Model Y teslimatları resmen başlayacaktı. Şimdiyse bu konuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Teknoloji alanında içerikler üreten Mert Yamak, Tesla Model Y teslimatları ile ilgili resmi sürecin de başladığını duyurdu. Bir ekran görüntüsü paylaşan Yamak, noter işlemleri için belge yükleme ekranının açıldığını ve araç teslimat yerlerinin de belli olduğunu belirtti.

Tesla Model Y'ler İstanbul Park'ta teslim edilecek!

Tesla Model Y teslimat

Paylaşılan ekran görüntüsüne göre Tesla Model Y sipariş eden vatandaşlar, araçlarını İstanbul Park'ta teslim alacaklar. 

Teslimatlar, mayıs ayının ikinci haftasında başlıyor:

Tesla Model Y siparişi verenlerin merakla beklediği teslimat başlangıç tarihi de belli oldu. Model Y teslimatlarının mayıs ayının ikinci haftasında başlayacağı açıklandı. Bu arada; Gazeteci Emre Özpeynirci, Tesla’nın 1000 sipariş hedeflediğini, ancak 10 binden fazla sipariş ile karşılaştığını paylaştı.

Tesla, Özpeynirci’nin aktardığı detaylara göre bu talebi karşılamak üzere haziran ayında teslimatları hızlandırma kararı da aldı. Yapılan siparişlerin %90’ının yıl sonuna kadar teslim edilmesinin hedeflendiği ifade edildi.

Tesla, talep sonrasında personelini de artıyor:

Özpeynirci’nin paylaştığı diğer detaylara göre Tesla, artan taleple birlikte personel sayısını da 2 kattan fazla artırmaya başladı. Ayrıca teslimat noktası için mevcut Akasya AVM planından vazgeçildiği, İstanbul’un Anadolu yakasında farklı bir konumun seçildiği belirtildi.

Son olarak Tesla’nın Merter’deki servis noktasının haziran ayında devreye gireceği paylaşıldı.

29
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
29
2
1
0
0