Apple'ın Sporculara Özel Olması Beklenen Saati Apple Watch Pro'nun Beklenenden Geç Çıkacağı İddia Edildi

5
2
1
0
0
Ünli teknoloji analisti Mark Gurman, Apple Watch Pro'nun beklediğimizden daha geç geleceğini öne sürdü.

Giyilebilir teknolojiler arasında en başarılı olanlardan biri akıllı saatler. Akıllı saat alanında da önde gelen firmalardan biri elbette ki ABD'li teknoloji devi Apple. Firma, Apple Watch serisi ile yakaladığı başarıyı devam ettirmek için hemen her yıl yeni modeller tanıtıyor.

Apple, önümüzdeki iki ay içerisinde üç yeni Apple Watch açıklamayı hedefliyor. Söylentilere göre bu modellerden birisi olan Apple Watch Pro daha sağlam olacak ve ekstrem sporlarla uğraşan sporculara için özel tasarlanacak. Firma böylece yeni bir niş müşteri kitlesi edinmeyi de amaçlıyor. Analist Mark Gurman'a göre ise saatlerin çıkışı için biraz daha beklemek gerekecek.

Apple Watch Pro'nun çıkışı gecikebilir

apple watch

Gurman'a göre Apple Watch Pro, 2018 yılından bu yana farklı bir görünüme sahip olan ilk Apple Watch modeli olacak. Konuyla ilgili olarak Gurman, "Bana söylenene göre üst seviye model standart Apple Watch'tan daha büyük olacak- sadece belli bir müşteri grubunu çekecek kadar büyük. Ekran yaklaşık %7 daha büyük olacak ve cihazın görünümü yenilenecek. 2018 yılında şirket saati yenilediğinden beri bu bir ilk olacak. Şu andaki dikdörtgen görünüş geliştirilecek ancak dairesel olmayacak. Ayrıca şu çok konuşulan düz kenarlar bulunmayacak. Malzeme anlamında da (saati) daha sağlam hale getirmek için daha dayanıklı bir titanyum alaşımı kullanılacak." dedi. 

Apple Watch Series 7'nin özellikleri şu şekildeydi:

  • 45 mm veya 41 mm.
  • Suya dayanıklı
  • Çatlamalara karşı en dayanıklı ön kristal.
  • IP6X toza dayanıklılık derecesi
  • Hep Açık Retina ekran. SE'den yaklaşık %20 daha büyük. Series 3'e kıyasla %50'nin üzerinde daha büyük.
  • Kanda Oksijen uygulaması
  • EKG uygulaması
  • Yüksek ve düşük kalp atış hızı bildirimleri.

Yeni versiyonda ise bu özelliklere ek olarak tansiyon ölçümü, daha gelişmiş sensörler, daha dayanıklı ekran ve daha fazla koruma bulunması bekleniyor. Öte yandan gelişmiş sensörlerin üretiminin geç kaldığı, bu nedenle de saatlerin gecikebileceği iddia ediliyor. Şeker ölçümü gibi özellikler içinse henüz yıllar gerekiyor.

Kaynak : https://9to5mac.com/2022/07/24/gurman-apple-watch-pro-redesign/
5
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
5
2
1
0
0