Volkswagen, Otonom Araçlarında "Yol Tutması" Hastalığını Çözmek İçin Çalışıyor

18
2
0
0
0
Alman otomobil üreticisi, sürücüsüz araçlarında araba tutması olarak adlandırılan hastalığı çözmeye çalışıyor.

Birçok otomobil üreticisi, sürücüsüz araçlar konusunda insanların düşündüğü kadar ilerlemiş değil ancak bu alanda da sürekli olarak gelişmeler yaşanıyor ve bu gelişmelerden bir tanesi de araba tutması.

Volkswagen, geçtiğimiz hafta yaptığı duyuruda otonom araçların henüz yollara çıkmasına uzun bir süre olsa bile araba tutması konusunda çalıştıklarını söyledi. Şirket, yaptığı duyuruda ayrıca yol tutmasının gözlerde ve vücutta karışıklığa sebep olduğunu ve sürücülerin kafa karışıklığı yaşadığını ifade etti.

Bu durumun, her üç insandan birini etkilediğini söyleyen Volkswagen, sürücüsüz araçların yollardaki yerini almaya başlamasından sonra bunun daha da yaygınlaşacağını dile getiriyor. Otonom araçların yollara çıkmasının yanı sıra bunun daha ne kadar bekleyeceği henüz kimse tarafından bilinmiyor. Teknoloji, bu noktalara gelmiş olsa bile kanuni düzenlemelerin de teknolojiyi yakalaması gerekiyor.

Alman otomobil üreticisi, araç tutması hastalığı üzerine yaptıkları testler konusunda basın açıklaması yayımladı. Yapılan açıklamada şirketin bünyesinde bulunan araştırmacıların, araç değişikliğinin bu hastalığı önleyip önlemediğini araştırdığından bahsedildi. Şirket, ayrıca yapılan çalışmalarda bazı başarılı sonuçlara imza attıklarını ancak bu konuda gidilecek daha çok yolun olduğunu ifade etti.

Henüz çıkmasına uzun bir zaman olsa da sürücüsüz araçlarda, araba tutması/yol tutması gibi hastalıkları önlemeye çalışmak, şüphesiz ki bu hastalıktan muzdarip olanlar için oldukça sevindiricidir.

Kaynak : https://jalopnik.com/volkswagens-trying-to-solve-the-problem-of-motion-sickn-1835089782
18
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
18
2
0
0
0