• Anasayfa
  • Donanım
  • Xbox One'ın En Çok Kullanılan 3 Özelliği Artık Daha Gelişmiş

Xbox One'ın En Çok Kullanılan 3 Özelliği Çok Daha Kullanışlı Hale Geliyor

8
3
2
1
0
Microsoft'un Xbox'a yapacağı değişiklikler, Xbox Insider kullanıcıları için ortaya konuldu. Değişikliklerin çoğu, Xbox One'larda sürekli kullanılan 3 özelliğin geliştirip iyileştirilmesini içeriyor.

Microsoft'un şu anda sadece Xbox Insider kullanıcıları için güncellediği yeni özelliklerden ilki, her oyun platformunda da bulunan arkadaş listesi üzerine. İkincisi mesajlaşma sistemi olurken üçüncüsü ise Xbox Game Pass ile alakalı.

Xbox Game Pass'e yapılan değişikliklerle beraber abonelerin kapsamlarında neler bulunduğunu takip edebilir hale geliyorsunuz. 1905 Xbox Insider güncellemesi, birçok kullanıcının bu konuda yaşadığı sorunu böylece çözmüş olurken eklenen "Sonra oyna" özelliği de çok fazla farklı oyun oynamak isteyen kişilere yardımcı oluyor.

Platformun sosyal hizmetleri için yapılan diğer iki değişiklik, oyuncuların arkadaşlarıyla daha iyi iletişim kurabilmeleri; ya da bunu istemediklerinde ilişkiyi tamamen kesebilmeleri konularını ele alıyor. Bundan sonra arkadaşlarınızın hangi platformda oynadığını gösteren bir simge arkadaş listesinde bulunacakken, eğer bu simgeyi göremiyorsanız aynı platformu kullandığınız anlamına gelecek.

Yenilenen mesajlaşma sistemi ile beraber tanımadığınız kişilerden gelen istenmeyen mesajları filtreleyebilir hale geliyorsunuz. Eğer mesaj atan kişi bir arkadaşınızsa herhangi bir değişiklik görmeyecek olsanız da, daha önce sizle hiç iletişime geçmemiş birinin atacağı mesajlar "mesaj istekleri" sekmesine düşecek.

Güncelleme şu an için sadece Xbox Insider kullanıcılarına açılmış olsa da herkes için kullanılabilir hale gelmesi çok uzun sürmeyecektir.

Kaynak : https://comicbook.com/gaming/2019/04/27/xbox-one-features-being-improved/
8
3
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
8
3
2
1
0