• Anasayfa
  • Oyun
  • Yeni Xbox Kontrolcüsü, iOS ve Android'le Uyumlu Olacak

Xbox Series X'in Kontrolcüsü, iOS ve Android Cihazlarla Uyumlu Olacak

29
3
1
0
0
Microsoft, Xbox Series X için geliştirilen oyun kumandası ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Microsoft tarafından yapılan açıklamalarda, kontrolcünün iOS ve Android cihazlarla uyumlu olacağı ifade edildi. Yani oyuncular, kontrolcüleri akıllı telefon ve tabletlerinde kullanabilecekler.

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, bir süredir yeni oyun konsolu Xbox Series X üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Oyunseverler, bu oyun konsolunun tasarım ve bazı teknik özelliklerini zaten öğrenmiş durumdalar. Microsoft şimdi, yaptığı açıklamalarla birlikte yeni oyun konsolunun bir özelliğini daha gözler önüne serdi. Bu özellik, pek çok kullanıcının yüzünü güldürecek gibi görünüyor.

Microsoft tarafından yapılan açıklamalara göre Xbox Series X için geliştirilmiş olan oyun kontrolcüsü, iOS ve Android cihazlarla da uyumlu olacak. Yani Xbox hayranları, yeni oyun konsolundaki kumandayı kullanarak akıllı telefon ve tabletleri üzerinden de oyun oynayabilecekler. Bunun şaşırtıcı olmadığını ancak yine de fazlasıyla etkileyici olduğunu ifade etmek gerekiyor.

Xbox Series X

Microsoft, video oyun sektörüne fazlasıyla önem veriyor. Şirket bu bağlamda, Game Pass isimli bir ücretlik abonelik sistemiyle oyunculara etkileyici bir deneyim sunuyor. Ayrıca Microsoft, xCloud olarak isimlendirilen bir oyun akış hizmetine de sahip. Şu an için tam anlamıyla işlevsel olmayan xCloud, oyunlara mobil cihazlar üzerinden erişilmesini de sağlıyor. İşte bu durum, Xbox Series X'in kumandasının neden mobil cihazlarla uyumlu olduğunun açık bir göstergesi.

Microsoft Xbox Series X için hazırlanan oyun kumandasının bilinen tek özelliği, iOS ve Android cihazlarda da kullanılabilecek olması değil. Şirket, geçtiğimiz dönemlerde yaptığı açıklamalarda Xbox Series X'in oyun denetleyicisinin X serisi tüm cihazlarda kullanılabilir olacağını söylemişti. Yani oyuncular, Xbox Series X'in oyun kumandasını ilerleyen dönemlerde çok daha işlevsel şekilde kullanabilecekler. 

Kaynak : https://www.pocketgamer.com/articles/083787/microsofts-new-xbox-series-x-controller-will-be-compatible-with-ios-and-android-devices/
29
3
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
29
3
1
0
0