Yerleşik Linux Çekirdeği, Windows Insiders Kullanıcılarının Hizmetine Sunuldu

21
2
1
1
0
Windows, 2019 yılında büyük yenilikler getirdiği ve getirmeye de devam edeceği Komut İstemi'ne yerleşik Linux çekirdeği getireceğini duyurdu. Duyurunun üzerinden geçen yaklaşık 1 ayın sonunda, Windows Insiders dahilinde olan kullanıcıların Linux'u kullanmaya başlayabilecekleri duyuruldu.

Yaklaşık bir ay önce Microsoft, Linux çekirdeğini Windows'a yerleşik olarak ekleyeceğini, kullanıcıların Windows işletim sistemi içerisinden doğrudan Linux'a erişebileceklerini, Windows içinden Linux'u kullanabileceklerini duyurmuştu. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Microsoft, Windows Insider programına dahil olan kullanıcıların, Windows işletim sistemi üzerinden Linux'u kullanmalarına imkan veren özellikleri içeren güncellemeyi almaya başladıklarını duyurdu. 

Kullanıcılar, Windows işletim sistemlerini güncelleyerek yerleşik Linux'u deneyimlemeye başlayabilirler. Insiders progamına dahil olmayan Microsoft Windows 10 kullanıcıları için bu özelliğin önümüzdeki dönemlerde kullanıma açılması planlanıyor ancak bu konuyla alakalı netleşmiş bir tarih şimdilik yok.

Microsoft'un program yönetimlerinden sorumlu olan Craig Loewen, kullanıcıların Linux'u Windows işletim sistemli bilgisayarlarında nasıl kullanabileceğini anlatan, Linux kullanıcılarının yeni komutlarını öğrenebileceği bir bilgilendirme yazısı da paylaştı. Paylaşılan bilgilendirme yazısını burada bulunan bağlantıyı kullanarak okuyabilirsiniz.

Kaynak : https://www.engadget.com/2019/06/13/windows-10-linux-subsystem/
21
2
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
21
2
1
1
0