Bir YouTuber, Lazer Silahını Elektrik Silahına Dönüştürdü (Video)

12
2
2
1
0
YouTube’da 3 milyondan fazla abonesi bulunan Michael Reeves, ‘Laser Tag’ oyununa farklı bir boyut getirdi. Kızılötesi alıcılı Laser Tag silahlarını yeniden proglamlayan Revees, tetiğe her bastığında karşı taraftaki oyuncuya elektrik veren bir donanım geliştirdi.

Öncelikle Laser Tag’e aşina olmayanlar için oyunu kısaca anlatalım. Laser tag, oyuncuların üzerlerinde taşıdıkları kızılötesi alıcı/verici düzenekler yardımı ile farklı senaryo ve görevlerde birbirlerini eleyerek puan kazanmaya çalıştıkları oyun. Amaç, yeleklerin üzerindeki cihazlarda parlayan rengi vurmak. İsabet ettirildiği takdirde, rakip oyuncu 8 saniye boyunca etkisiz kalır. Diğer bir deyişle lazeri çalışmaz.

Amerikalı YouTuber ve yazılımcı Michael Reeves, bu son derece eğlenceli oyuna biraz daha heyecan katmak adına oldukça ilginç bir yola başvurdu. Oyuncuların giydiği kızılötesi duyarlı yelekleri düşük miktarlarda elektrik verecek şekilde yeniden programlayan Reeves, oyuncuların her vurulduklarında kısa süreli olarak elektrik şokuna maruz kaldıkları bir sistem geliştirdi.

laser tag oyun

Haberin sonunda izleyeceğiniz videoda, oyuncuların gülme ve kıkırdamalarına rağmen, elektrik miktarının makul bir seviyede olduğu görülüyor. Aslında elektrik çarpmasının oyunu daha eğlenceli hale getirdiğini söylemek sanırım yanlış olmaz.

lasertag

Nitekim Revees ve arkadaşlarının verdiği tepkiler de bu çıkarımı destekliyor. Tabii ki, Revees tarafından yapılan bu donanım yalnızca YouTube’da izleyicileri eğlendirmek için. Dolayısıyla bu sistemi herhangi bir kişinin piyasada bulması mümkün değil. 

Aşağıdaki aksiyon dolu videoya göz atabilir ve oyuncuların tepkilerini görebilirsiniz:

Kaynak : https://technave.com/gadget/A-YouTuber-upgraded-the-Laser-Tag-to-become-Taser-Tag-16365.html
12
2
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
12
2
2
1
0