AMD, Sessiz Sedasız Bisiklet Satmaya Başladı: İşte Fiyatı ve Özellikleri

199
32
19
10
9
AMD'nin ABD pazarında dağ ve şehir koşullarına uygun bisiklet satmaya başladığı ortaya çıktı. AMD'nin yeni bisikletini benzerlerinden ayıran bir şeyin olmadığını açıkça söylemek gerekiyor. Ancak bu bisikletlerin üzerindeki AMD logosu, kullanıcılar için tercih nedeni olabilecek gibi görünüyor.

Ekran kartı sektöründe çok ilginç gelişmeler yaşanıyor. Nvidia, geçtiğimiz günlerde önceki nesle kıyasla ciddi oranda güçlü olan GeForce RTX 3000 serisi ekran kartlarını duyururken AMD'den çok ilginç bir hamle geldi. Teknoloji üreticisinin, Nvidia'ya rakip olacak ekran kartları üretmek yerine bisiklet satışına başladığı ortaya çıktı. Görünüşe göre AMD, hayranlarına dağ ve şehir koşullarına uygun bisikletlerle de hizmet vermeye devam edecek.

AMD'nin piyasaya sürdüğü bisiklet, tasarım açısından benzerlerinden farklı değil. Hatta bu bisikleti benzerlerinden ayıran tek şeyin, üzerindeki logo olduğunu açıkça ifade edebiliriz. Şu an için sadece ABD pazarında piyasaya sürülmüş olan bisiklet, AMD hayranları tarafından tercih edilebilecek gibi görünüyor.

AMD'nin sessiz sedasız satışa sunduğu bisiklet işte böyle görünüyor

AMD

AMD'nin piyasaya sürdüğü bisikletin selesi biraz geride gibi görünüyor. Ayrıca bisikletin sahip olduğu süspansiyon sistemi, sürücülere oldukça konforlu bir deneyim yaşatacak gibi görünüyor. Bu bisikletin en dikkat çekici özelliğinin turuncu renkli lastikleri olduğunu söyleyebiliriz. AMD'nin neden böyle bir hamlede bulunduğunu, bisikletin AMD hayranları tarafından kabul görüp görmeyeceğini zaman gösterecek.

AMD'nin sessiz sedasız piyasaya sürdüğü bisikleti, 299 dolar (yaklaşık 2,250 TL + vergiler) karşılığında satın alınabiliyor. Bu arada, bu gelişme AMD'nin ekran kartı ya da işlemci sektöründen vazgeçtiği anlamına gelmiyor. Şirket, muhtemelen kısa bir süre sonra Zen 3 mimarili Ryzen işlemcilere ek olarak birkaç yeni ekran kartı duyurusu yapacak. Şirketin yapacağı açıklamalar, AMD ile Nvidia rekabetinin ne düzeyde olduğunu gözler önüne serecek.

Kaynak : https://www.pcgamer.com/amd-make-bikes-now/
199
32
19
10
9
Emoji İle Tepki Ver
199
32
19
10
9