Android İçin En İyi 5 İnternet Tarayıcısı

51
26
14
7
4
Android için Chrome, Opera ya da başka bilinen bir tarayıcıyı kullanıyorsunuz ve artık sıkılmış gbi mi hissediyorsunuz? Sizler için hazırladığımız listeyle birlikte yeni tarayıcınıza dakikalar içerisinde kavuşabilirsiniz.

İnternet artık hayatımızın en önemli noktalarından biri olduğu için internet tarayıcıları da benzer şekilde bir önem arz ediyor. Genellikle hepimizin bildiği Chrome, Yandex ya da Opera gibi uygulamalar birçok kişi için fazlasıyla yeterli internet tarayıcıları arasında yer alsa dahi telefonunda yenilik isteyen kişiler de bulunuyor.

Biz de bu yenilik isteğini tam anlamıyla karşılayabilecek, standart tarayıcılardan belirli farkları olan yeni tarayıcıları sizler için inceledik. Bu incelememiz sonucunda standart internet tarayıcınızdan sıkıldıysanız kullanabileceğiniz 5 adet yeni internet tarayıcısına rastladık. İsterseniz lafı daha da fazla uzatmadan Android'de kullanabileceğiniz internet tarayıcılarına geçelim.

Mint Browser       

Android tarayıcı

Listemizde ele aldığımız ilk tarayıcı Mint Browser. Çinli teknoloji devi Xiaomi'nin tarayıcısı, hızlı arama performansı ve içerisinde varsayılan olarak bulunan adblocker (reklam engelleyici) sayesinde kullanıcılara büyük bir rahatlık sağlıyor. Dahası, bir video açtığınız zaman tarayıcı, otomatik olarak bu videonun indirilebilir olup olmadığını analiz ediyor. Videonun indirilebilir olması durumundaysa 'indir' düğmesi sizleri karşılıyor. Bu sayede üçüncü parti bir indiriciye ihtiyaç duymuyorsunuz.

Tüm bunların yanı sıra açık renkli bir tema sonucunda gözlerinizin ağrımasını istemiyorsanız taryıcının bir karanlık modu da bulunuyor. Son olarak tarayıcıda varsayılan bir veri tasarruf modu bulunduğunu da belirtmekte fayda var.

Tor Browser

İnternet tarayıcı

PC için tasarlanan popüler tarayıcı, gizlilik konusunda 'takıntılı' diyebileceğimiz kişiler tarafından yaygın bir şekilde, küresel çapta kullanılıyor. Android ekosisteminde de kullanıma açılan bu tarayıcı artık mobil sürümde de kullanılabilecek.

Üçüncü parti izleyicileri engelleme, parmak izi okuyucu dayanıklılığı ve katmanlı şifreleme gibi birçok özellikle gizliliği birincil odak noktası haline getiren tarayıcıi aynı zamanda Tor'u kullanarak internet hizmet sağlayıcınız (IPP) tarafından engellenen sitelere de erişim sağlıyor

Firefox Preview

Firefox

Google Chrome Canary Google Chrome için neyse, Firefox Preview da Mozilla için bu şekilde karşımıza çıkıyor. Yani Firefox'un Android uygulamasına çıkacak yeni özellikler önce bu tarayıcıda beliriyor.

Mozilla'nın arama motorunun eski sürümlerden iki kat daha hızlı olduğu iddia edilen Gecko View'u kullanan tarayıcı aynı zamanda izleme korumasını da kullanıcılarına sunuyor.

Neffos Browser

Neffos

TP-Link tarafından geliştirilen ve listemizdeki diğer tarayıcılara oranla daha az bilinen bu tarayıcı, ana sayfadan birçok özelliğe kolay bir şekilde ulaşmanıza olanak sağlıyor. Gerçek zamanlı hava durumu widget'ına sahip olan tarayıcı, ihtiyacınız olduğu zaman arama yapmadan hava durumu bilgilerine de ulaşmanızı sağlıyor.

UC Browser Turbo

Tarayıcı

UC Browser Turbo, aslında orijinal UC Browser'ın başlangıçta sahip olması gereken tüm özelliklere sahip. Basit bir tasarıma sahip olan tarayıcı aynı zamanda bir adblockerk'a da sahip. Bu tarayıcıda olup diğer tarayıcılarda bulunmayan bir özellikse kendi fotoğraflarınızı arka plan olarak ayarlama özelliği. Bu sayede tarayıcınızı daha kişisel bir hale getirebiliyorsunuz. Çoklu dil desteğine sahip olan tarayıcı kullanıcılara bu yönden de büyük bir yardım sağlıyor.

UC Browser Turbo ile birlikte sizler için derlediğimiz en iyi ve en yeni Android tarayıcıları listemizin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bu ve bunun gibi içeriklerden anında haberdar olmak için bizi takip etmeyi unutmayın.

51
26
14
7
4
Emoji İle Tepki Ver
51
26
14
7
4