Bu Akşam Tanıtılacak Apple AR Gözlüğün Adı ve Fiyatı Ortaya Çıkmış Olabilir

5
3
0
0
0
Apple'ın birkaç saat sonra tanıtacağı karma gerçeklik gözlüğünün fiyatı ortaya çıkmış olabilir. Güney Koreli bir kaynak, "Reality Pro" olarak isimlendirileceğini öne sürdüğü gözlüğün fiyatının, tahminlerden düşük olacağını iddia ediyor. Ancak paylaşılan bilgilerin asparagas olma olasılığı da var.

ABD merkezli teknoloji devi Apple'ın WWDC 2023 etkinlikleri bu akşam resmen başlayacak. Etkinlikte en çok konuşulacak ürünse hiç şüphesiz şirketin karma gerçeklik gözlüğü olacak. Ancak etkinliğe saatler kala gelen son bilgiler, bu ürünün hepimizi ters köşe yapabileceğini gözler önüne seriyor.

Daha önce ortaya çıkan bilgiler, Apple'ın karma gerçeklik gözlüğünün, şirketin bugüne kadarki en pahalı ürünlerinden biri olacağını gözler önüne serdi. Hatta tüm sektör kaynakları, bu ürünün 3.000 dolar civarında fiyatlanacağını ileri sürdüler. Ancak Güney Kore merkezli bir blog üzerinden yapılan paylaşım, beklentilerin çok çok altında bir fiyat göreceğimizi öne sürüyor. Üstelik aynı kaynak, ekipmanın resmi ismini de ortaya çıkarmış durumda.

Son dakika iddiasına göre Apple'ın karma gerçeklik gözlüğü, 1.999 dolara satılacak

Apple karma gerçeklik gözlüğü fiyatı

Güney Kore'nin en büyük blog siteleri arasında yer alan Naver'da paylaşılan gönderiye göre Apple'ın karma gerçeklik gözlüğü, 1.999 dolar karşılığında satın alınabilecek. Eğer bu iddia gerçekse, Apple'ın artırılmış ve sanal gerçeklik gözlüğü, tahminlerden yüzde 30 civarında daha ucuza satılacak. Bu da satış rakamlarını önemli ölçüde artırabilir. Öte yandan, yeix1123 isimli kullanıcıya göre Apple'ın karma gerçeklik gözlüğü, "Reality Pro AR/VR" olarak isimlendirilecek. 

Ancak, "yeix1123" isimli kullanıcı tarafından yapılan paylaşımın neye dayandığı ve ne kadar güvenilir olduğu bilinmiyor. Yani söz konusu paylaşımın asparagas olma olasılığı yüksek. Bu nedenle iddialara şüpheyle yaklaşmakta fayda var.

WWDC 2023'te yapılacak tüm duyurular:

WWDC 2023 kaçta başlayacak? Nasıl izlenir?

5
3
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
5
3
0
0
0