Apple'ın MacOS İçin Geliştirdiği Müzik ve TV Uygulamalarının Görüntüleri Ortaya Çıktı

10
4
2
1
0
WWDC 2019 yaklaşırken Apple sızıntıları artmaya devam ediyor. Son sızıntı, Apple'ın MacOS için geliştirdiği yeni müzik ve TV uygulamalarının ekran görüntülerini ortaya çıkardı.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple, gelecek hafta düzenleyeceği WWDC 2019 etkinliği ile masaüstü işletim sistemi MacOS’un yeni sürümünü Mac kullanıcılarının beğenisine sunacak.

Ortaya çıkan bazı söylentilere göre Apple, yeni MacOS sürümüyle birlikte bağımsız bir müzik ve podcast odaklı bir uygulama da tanıtacak. Ayrıca Apple, bu sonbaharda Mac ekosistemi için yeni bir TV uygulaması geleceğini de onaylamıştı.

9to5Mac’ten geliştirici Guilherme Rambo, Apple’ın kaynak kodlarından faydalanarak her iki uygulamanın da ekran görüntülerini oluşturmayı başardı. Aşağıda görmüş olduğunuz iki ekran görüntüsü, bir konseptten ziyade Apple’ın üzerinde çalıştığı tasarımı gösteriyor.

Yeni müzik uygulamasının ekran görüntüsüne baktığınızda tasarımın iTunes’dan esinlenildiğini kolaylıkla görebilirsiniz. Sol tarafta Apple Music, Kütüphane, Oynatma Listeleri bulunurken üst tarafta ise oynatıcının yer aldığını görüyoruz.

TV uygulaması da genel anlamda benzer bir tasarım dili kullanıyor. Sizin İçin, Filmler, TV Şovları gibi bölümler üst tarafta yer alırken, kütüphane ve kategoriler sol tarafta yer alıyor. Apple, arayüzün sade ve kullanışlı olmasına büyük önem veriyor.

Kaynak : https://www.macrumors.com/2019/05/29/apple-music-tv-mac-apps-leaked-screenshots/
10
4
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
10
4
2
1
0