Mustafa Kemal Atatürk'ün Beş Yaşındaki Fotoğrafının İlk Kez Ortaya Çıktığı İddia Edildi

125
12
6
5
1
Tv100'de yayınlanan Kayıt Dışı programında ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'e ait olduğu belirtilen bir fotoğraf paylaşıldı. Daha önce hiç yayınlanmadığı belirtilen fotoğrafta, Atatürk'ün 5 yaşında olduğu belirtildi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, hem Türk hem de Dünya tarihinin en önde gelen liderleri arasında yer alıyor. Durum böyle olunca da Atatürk hakkında ortaya çıkan yeni bilgiler vatandaşların heyecanlanmasına neden oluyor. 

Şimdi de Mustafa Kemal Atatürk’e ait olduğu iddia edilen yeni bir fotoğraf ortaya çıktı. tv100 isimli televizyon kanalında yayınlanan Kayıt Dışı programına konuk olan yazar Oktan Keleş, Atatürk’ün çocukluğuna ait olduğunu söylediği bir fotoğrafı izleyecilerle paylaştı. Daha önce hiç yayınlanmadığı belirtilen görsel, tahmin edebileceğiniz gibi büyük ilgi topladı. 

Atatürk'ün beş yaşındaki fotoğrafı olduğu iddia edildiği

Oktan Keleş’e göre Mustafa Kemal Atatürk, yukarıdan görebildiğiniz fotoğraftaki çocukların ortasında yer alıyor. Ayrıca, Ertan Özyiğit tarafından sunulan Kayıt Dışı isimli programda yapılan açıklamalarda, Atatürk’ün bu fotoğrafın çekildiği sırada beş yaşında olduğu da söylendi. Bunun yanı sıra ulu öndere Kemal adını veren Mustafa Efendi’nin de görüntü içerisinde bulunduğu iddia edildi. 

Son olarak Keleş, Türkiye’deki birçok insanın büyük ilgisini çeken fotoğraf ile ilgili şunları söyledi: “Bunu ilk defa gösteriyorum. Mustafa Kemal bir halı üzerinde oturuyor. Mustafa Sabri Efendi,1893’te Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Kemal ismini veren kişi. Rumi ve miladi takvim karışımı ay ve gün farkı olduğunu düşünürsek 1 sene yanılma hatası olabilir. 1885 tarihli bir fotoğraf.”

Kaynak : https://www.tv100.com/mustafa-kemal-ataturkun-5-yasindaki-fotografi-ilk-kez-tv100de-yayinlandi-ertan-ozyigit-ile-kayit-disi-programinda-oktan-keles-gosterdi-video-618545
125
12
6
5
1
Emoji İle Tepki Ver
125
12
6
5
1