Bayraktar TB3 SİHA, İlk Uçuş Testini Başarıyla Tamamladı! [Video]

44
6
3
2
1
Baykar, bir süredir üzerinde çalıştığı Bayraktar TB3'ü ilk kez uçurdu. SİHA'nın ilk uçuşu, başarılı bir şekilde tamamlandı.

Türkiye'nin önde gelen savunma sanayi şirketleri arasında yer alan Baykar, bir süredir "Bayraktar TB3" ismini verdiği yeni nesil silahlı insansız hava aracı (SİHA) üzerinde çalışmaları sürdürüyor. İlk kez geçtiğimiz nisan ayında gerçekleştirilen TEKNOFEST etkinliklerinde gördüğümüz SİHA, bundan tam bir hafta önce ilk kısmî uçuş testini başarıyla gerçekleştirmişti. 

Bugünse Bayraktar TB3'ten yeni bir haber geldi. Baykar, Bayraktar TB3'ün ilk uçuşunu resmen gerçekleştirdi. Yeni nesil SİHA için tarihî olan ilk uçuş ile ilgili bir de video yayınlandı.

İşte Bayraktar TB3'ün ilk uçuş testi:

Yeni bir çağa doğru kanatlandık!

Bayraktar

Bayraktar TB3 SİHA'nın ilk uçuşu, radara böyle yansıdı.

"Kanatlanmaya hazırız!"

Bayraktar TB3

Baykar, geçtiğimiz hafta da Bayraktar TB3'ün ilk koşu testinin başarılı bir şekilde gerçekleştirildiğini açıklamıştı. Daha anlaşılabilir olması açısından; koşu testi, SİHA'nın pistin başından sonuna kadar hızlanıp, ardından da durmasını kapsıyordu. Daha sonra ise Bayraktar TB3 için en önemli testlerden bir tanesi gerçekleştirilmişti. Bayraktar TB3, ilk kez kısmi de olsa uçmuştu. 

İşte Baykar'ın açıklaması ve Bayraktar TB3'ün ilk kez teker kestiği o anlar:

Kanatlanmaya hazırız!

Bayraktar TB3, teker kesme testini başarıyla tamamladı.

Bayraktar TB3'ün ilk koşu testini de aşağıdan izleyebilirsiniz:

Bayraktar TB3'ün sunduğu tüm özellikleri merak ediyorsanız:

44
6
3
2
1
Emoji İle Tepki Ver
44
6
3
2
1