Cadillac'tan ATS-V'lerin Yerini Alacak Yeni Otomobil: 2020 CT4-V

6
1
1
0
0
ABD'li otomobil üreticisi Cadillac, ATS-V otomobillerin yerini almasını planladığı CT4-V'yi Detroit'te tanıttı.

ABD'li otomobil üreticisi Cadillac, fabrikalarının da bulunduğu Detroit'te yapılacak olan Grad Prix öncesinde iki yeni araç tanıttı. Araçlardan biri de, ATS-V serisinin yerini alması beklenen CT4-V oldu. 

Yeni tanıtılan Cadillac’lardan CT4-V, aynı etkinlikte tanıtıldığı ağabeyi CT5-V’den daha küçük bir araç. 2.7 litrelik turboşarjlı I4 motor, 320 beygir güç üretebiliyor. Standart 10 vitesli otomatik şanzımanın yer aldığı bu modelde arkadan itiş veya dört çeker seçenekleri yer alıyor.

CT4, agresif bir görüntüye sahip olan bir araç. Ön farları ve yan farları birleştiren, oldukça seri ve saldırgan izlenim yaratan bir otomobil bu, kaputun altında sakladığı gücü dış görünüşünde gösteriyor. Fastback olarak adlandırılan, hafifçe daralan ve alçalan arka kısma sahip olan araç, daha ziyade iki kişinin yolculuk etmesi için hazırlanmış gibi duruyor. Zira aracın yüksekliğini göz önüne alınca, 1.80’den uzun kişilerin arka koltukta sıkıntı yaşaması mümkün gözüküyor.

Aracın arkadan itişli modelinde Manyetik Sürüş Kontrolü bulunuyor, dört çeker modelde ise pasif damper kullanılıyor.

Araç, 2020 yılının başlarında satışa çıkacak ve araç hakkında daha fazla bilgi, örneğin hızlanma süreleri ve maksimum hızı daha sonra açıklanacak.

Kaynak : https://www.cnet.com/roadshow/news/2020-cadillac-ct4-v-ct5-v-debut/
6
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
6
1
1
0
0