Death Stranding, Game Pass'e Geliyor! "Spider-Man de mi Geliyor?" Dedirten Detay...

30
5
3
2
1
Kojima Productions tarafından yayınlanan Death Stranding'in PC Game Pass'e geleceği açıklandı. Böylelikle Microsoft'un ücretli abonelik programına dahil olan oyuncular, Death Stranding için ekstra ödeme yapmak zorunda kalmayacaklar.

2020 yılında piyasaya sürülen ve o dönemlerde yoğun eleştirilere maruz kalan Death Stranding ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Microsoft tarafından yapılan açıklamalarda, pek çok oyuncunun "yürüme simülasyonu" olarak nitelendirdiği oyunun PC Game Pass abonelerine sunulacağı duyuruldu. Oyuncular bu oyuna, 23 Ağustos itibarıyla PC Game Pass üzerinden de erişebilecekler.

Microsoft, Death Stranding'in 23 Ağustos'ta PC Game Pass'e geleceğini onayladı. Ancak oyunun saat kaç itibarıyla erişilebilir olacağı henüz net değil. Şirket tarafından yapılan açıklamada, PC Game Pass'in ve oyunun yayıncısı Kojima Productions'ın sosyal medya hesaplarında yeni bir duyuru yapılacağı belirtildi.

Ek içerikler de PC Game Pass'de yer alacak!

Death Stranding

Microsoft'un açıklamasına göre Death Stranding'in yalnızca kendisi değil, hikayeye devam ettikçe açılan kilitli genişletme ögeleri de PC Game Pass'de yer alacak. Bu bağlamda PC Game Pass üzerinden erişilebilecek genişletme ögeleri şu şekilde:

  • Omnireflector “Ludens Mask” Sunglasses
  • Gold and Silver Power Skeleton
  • Gold and Silver All-Terrain Skeleton
  • Gold and Silver Armor Plate

Tek sürpriz Death Stranding değil mi?

Twitter

Microsoft tarafından yapılan açıklamada Death Stranding özelinde durulmuş olsa da PC Game Pass'in Twitter hesabındaki bir paylaşım kafaları karıştırdı. Saat 14:00'te yapılan paylaşımda Death Stranding'in konusuna atıfta bulunularak "Special delivery", yani "özel teslimat" ifadesine yer verildi. Ancak fotoğrafta ilginç bir detay var. Gelin hep birlikte o detaya yakından bakalım:

Spider-Man

PC Game Pass'in Twitter'da paylaştığı fotoğrafta yer alan yeşil etikete baktığımızda; ilginç bir detay ile karşılaşıyoruz. Öyle ki bu etiketin üzerinde yer alan PC Game Pass ve 23 Ağustos 2022 tarihlerinin altına gizlenmiş bir örümcek sembolü var. Bu sembolün, kısa bir süre önce piyasaya sürülen Marvel's Spider-Man Remastered ile ilişkili olabileceği düşünülüyor. Yani Death Stranding ile birlikte yepyeni Spider-Man oyununu da PC Game Pass'te görebiliriz. Ancak örümcek sembolünün halihazırda oyunda yer alan logolardan bir tanesi olduğu ifade ediliyor. Yani bu logonun Marvel's Spider-Man Remastered ile hiçbir ilgisi olmayabilir. 

Microsoft'un PC Game Pass isimli abonelik hizmeti, pek çok oyunsever için kurtarıcı nitelikte. Çünkü bu abonelik sistemine üye olduğunuz zaman, oyunlara ekstra ödeme yapmak zorunda kalmıyorsunuz. Üstelik Microsoft, PC Game Pass kütüphanesini düzenli aralıklarla güncelliyor. Özetle; ayda 29,99 TL ödeme yapmayı kabul etmeniz durumda, binlerce liralık ödeme yapmadan kurtuluyor ve PC Game Pass kütüphanesindeki tüm oyunlara hiçbir ek ödeme yapmadan ulaşabiliyorsunuz.

Kaynak : https://news.xbox.com/en-us/2022/08/19/death-stranding-available-august-23-with-pc-game-pass/
30
5
3
2
1
Emoji İle Tepki Ver
30
5
3
2
1