Elon Musk'ın "1 Tane Bile Satmadım" Dediği Dogecoin'in İşlem Limiti Yüzde 1'ine Düşürüldü

5
3
3
1
1
Dogecoin ekibi, kripto para ağını iyileştiren, verimliliğini artıran ve daha güvenli hale getiren 1.14.6 kodlu güncellemesini yayınladı. Bu güncellemenin en önemli özelliği, DOGE işlem alt liminitini düşürmüş olması.

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk'ın gözbebeği olan ve Türkiye'de de milyonlarca yatırımcısı bulunan Dogecoin (DOGE) ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Geliştirici ekip, yaptığı çalışmalarla Dogecoin'i hem daha güvenli hale getiren hem de kullanıcılar için sunulan arayüzü iyileştiren güncellemesini resmen yayınladı. 

Dogecoin Core 1.14.6 kodlu güncelleme, kripto para biriminin ekosistemindeki bilinen güvenlik sorunlarının önüne geçti. Ayrıca bu güncelleme ile Dogecoin ağ verimliliği de artırıldı. Böylelikle olası ağ tıkanıklıkları ve benzer sorunlar için öncesinden önlem alınmış oldu. Dogecoin ekibi, cüzdan kullanan yatırımcıların da geliştiricilerin de son sürüme geçiş yapmasını şiddetle tavsiye ediyor.

Dogecoin işlem alt limiti düşürüldü!

Dogecoin

Dogecoin Core 1.14.6 güncellemesinin kullanıcıları en çok etkileyecek yeniliklerinden bir tanesi, kullanım alt limiti. Dogecoin ekibi, daha önceki dönemlerde alt limit için 1 DOGE belirlemişti. Yani en az 1 DOGE'lik işlem yapılabiliyordu. Ancak güncelleme ile bu durum değişti. Artık Dogecoin aracılığıyla yapılacak en düşük işlem, 0,01 DOGE olacak. Peki Dogecoin ekibi, neden böyle bir karar aldı?

Dogecoin'in gerçek hayata adapte edilmesi amaçlanıyor

İlk aşamada yalnızca bir "meme" coin olarak bilinen DOGE, Elon Musk'ın ilgisini çekmesiyle önemsenmeye başladı ve süreç içerisinde değerlendi. Ancak bugüne kadar 1 DOGE'nin altında işlem yapılamıyordu. Şimdi 1 DOGE'nin yüzde 1'iyle bile işlem yapılabilecek. Bunu 1 TL gibi düşünebilirsiniz. Nasıl ki Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası 1 TL'nin yüzde 1'i olan 1 kuruşu bastı, Dogecoin geliştiricileri de aynı şeyi yapmış oldu. Geliştirici ekip, Dogecoin'in gerçek hayata adapte olabilmesi için böyle bir şey yaptığını söyledi.

Bu içerik yatırım tavsiyesi kapsamında değerlendirilemez.

Kaynak : https://uzmancoin.com/dogecoinde-doge-islem-ucretini-azaltan-yeni-guncelleme-hazir/
5
3
3
1
1
Emoji İle Tepki Ver
5
3
3
1
1